Zpět na » Premier League » West Ham se připravuje na odchod Davida Moyese. Kdo by jej mohl na lavičce nahradit?

West Ham se připravuje na odchod Davida Moyese. Kdo by jej mohl na lavičce nahradit?

West Ham se připravuje na odchod Davida Moyese. Kdo by jej mohl na lavičce nahradit? © iconsport.photo - David Moyes

0

Líbilo se

24.04. - West Ham United se údajně začíná připravovat na odchod manažera Davida Moyese a už zahájil jednání o příchodu jeho potenciálních nástupců. Moyesovi má v létě vypršet smlouva a nedávné výkony a výsledky Kladivářů snižují pravděpodobnost, že u týmu zůstane.

Mezi jmény, které West Ham vážně zvažuje jako možné nástupce Moyese, se podle zdrojů stanice Sky Sports objevili bývalý kouč Španělska a Realu Madrid Julen Lopetegui a trenér Lille Paulo Fonseca.

V médiích se sice v posledních dnech objevilo i jméno Rubena Amorima, který byl spojován také s Liverpoolem, jeho příchod se však považuje za méně pravděpodobný.

Ačkoli portugalský trenér projevil určitý zájem o práci ve West Hamu, klub se obává, že preferovaný styl hry trenéra Sportingu Lisabon není vhodný pro současný tým West Hamu.

Lopetegui, který v minulosti vedl Španělsko, Real Madrid nebo Sevillu, je bez práce od srpna loňského roku, kdy pouhé tři dny před startem nové sezóny Premier League opustil Wolves.

Ve hře je i portugalský trenér Fonseca, který sice momentálně vede francouzské Lille, v létě mu ale v klubu vyprší smlouva a stejně jako Lopetegui by tedy West Ham v případě zájmu nemusel jednat s jiným klubem o odškodnění.

Tečka za úspěšným návratem Moyese?

West Ham má za sebou úspěšné roky pod vedením Moyese, který je prvním manažerem, který od roku 1980 dovedl klub k velké trofeji, když v loňské sezóně zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Evropské konferenční ligy.

Letos se ale klubu již tolik nevede a po nedělní drtivé porážce 5:2 na hřišti Crystal Palace má West Ham už jen malé šance na zajištění si evropského fotbalu ve čtvrté sezóně v řadě.

West Ham United se momentálně nachází na osmé příčce tabulky Premier League a do konce soutěže mu zbývají už jen čtyři zápasy, včetně těžkých vah Liverpoolu, Chelsea a Manchesteru City.

Pokud by Moyes v létě klub skutečně opustil, dá se očekávat, že větší volnost, co se týče přestupové strategie, dostane v klubu technický ředitel Tim Steidten, který v minulosti působil v Bayeru Leverkusen nebo Werderu Brémy.

Jednou z hlavních podmínek Moyesova návratu do klubu v roce 2019 totiž bylo, že během svého druhého působení u týmu chce mít větší slovo při náboru nových hráčů.

Kam dál?

Vít Sedlák / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články