Zpět na » Premier League » Anglický svaz rozhodnul o Mainoově budoucnosti, na seniorskou repre si zatím počká

Anglický svaz rozhodnul o Mainoově budoucnosti, na seniorskou repre si zatím počká

Anglický svaz rozhodnul o Mainoově budoucnosti, na seniorskou repre si zatím počká © iconsport.photo - Mainoo se posune výš „pouze" o jednu kategorii

0

Líbilo se

13.03. - Pozvánky do národních týmů pro nejbližší sraz se budou ve většině zemí rozdávat koncem tohoto týdne, o jednom z velkých otazníků už je však na Britských ostrovech podle zákulisních informací jasno. Rozlouskla se totiž hádanka kolem Kobbieho Mainaa, který se sice zařadil mezi stabilní články sestavy Manchesteru United, mládežnické výběry v anglické reprezentaci ale zatím nepřeroste.

V 18 letech se z něj stal na Old Trafford doslova hit. Trenér Erik ten Hag si jej oblíbil už začátkem minulého roku, v předsezónní přípravě však Mainaa přibrzdilo zranění kotníku a na pořádnou šanci si musel počkat. Ale stálo to za to.

Za první tým Red Devils odehrál v této sezóně už 19 soutěžních zápasů, které navíc okořenil o dva góly. Začalo se proto horlivě debatovat o tom, kam jej zařadit v rámci reprezentačních výběrů. A ve Football Association (FA) už zřejmě našli shodu.

Southgate si zatím na Mainaa počká

Sky Sports News tvrdí, že nejbližší sraz odehraje fotbalista, který dosud reprezentoval v kategorii U19, za výběr do 21 let. Věci se ještě mohou změnit, Gareth Southage, kouč Albionu, ovšem s největší pravděpodobností talentovaného středopolaře v pozvánce nezahrne.

Mainoo tím pádem bude muset oželet dvě atraktivní přátelská utkání, jež odehraje Anglie ve Wembley. Nejprve se utká s Brazílií, načež vyzve reprezentanty Belgie. Tým U21 naopak čekají kvalifikační duely v Ázerbájdžánu a na hrišti Boltonu Wanderers proti Lucembursku. Hraje se o účast na mistrovství Evropy, které příští rok uspořádá Slovensko.

Pozor si nicméně Angličané budou muset dát na zástupce ghanského fotbalu. Skrze rodiče totiž Mainoo může reprezentovat také tuto africkou zemi a její představitelé dokonce otevřeně mluví o snaze rodáka ze Stockportu přetáhnout do svých řad.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články