Zpět na » Premier League » Manchester United začal s Maineem řešit novou smlouvu, na pilu ale zatím netlačí

Manchester United začal s Maineem řešit novou smlouvu, na pilu ale zatím netlačí

Manchester United začal s Maineem řešit novou smlouvu, na pilu ale zatím netlačí © iconsport.photo - Mainoo si na nový kontrakt ještě počká

0

Líbilo se

06.03. - Poslední sezóny v podání Red Devils příliš pozitiv nepřinesly, nějaká by se ale i tak určitě najít dala. Jedním velkým příjemným překvapením je v tomto ročníku výkonnost stále teprve osmnáctiletého Kobbieho Mainaa. Ten si vybudoval reputaci stabilního článku A-týmu United a podle toho by mu také brzy mohly být vylepšeny finanční podmínky.

Za první mužstvo letos odehrál osmnáct soutěžních utkání, v nichž se dokonce zapsal do statistik dvěma góly. V půlce dubna přitom oslaví teprve své devatenácté narozeniny a celou kariéru v dospělém fotbale má stále před sebou.

Smlouvu se svým mateřským klubem naposledy prodloužil v únoru loňského roku a aktuálně platí do 30. června 2027. To je samozřejmě ještě pořád vcelku vzdálená budoucnost, platové ohodnocení by nicméně už dost možná sneslo úpravu. Jisté námluvy už sice v tomto směru skutečně probíhají, ale ani jedna strana zatím nikam nespěchá.

Jedním z hlavních důvodů je fakt, že Mainoo aktivoval hned několik na výkonnosti závislých bonusů ze svého stávajícího kontraktu a finančně si tedy výrazně přilepšil touto cestou. Rodák ze Stockportu se v tuto chvíli soustředí čistě na sportovní záležitosti a užívá si herního prostoru, který od trenéra ten Haga dostává.

Nově se navíc Mainaa možná budou týkat seniorské reprezentační povinnosti. Přetahují se o něj národní fotbalové asociace Anglie a Ghany, ovšem je zatím dost pravděpodobné, že alespoň pro jarní reprezentační přestávku středopolař povýší „pouze” z anglického výběru U19, jehož barvy oblékal doteď, do U21.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články