Zpět na » Premier League » Aston Villu straší finanční fair-play, nejspíše se bude muset uchýlit k prodejům

Aston Villu straší finanční fair-play, nejspíše se bude muset uchýlit k prodejům

Aston Villu straší finanční fair-play, nejspíše se bude muset uchýlit k prodejům © iconsport.photo - Emeryho možná čeká před příštím ročníkem těžké rozhodování

1

Líbilo se

03.03. - Pravidla pro operaci s peněžními prostředky se v této sezóně stala noční můrou anglických celků. Hned několik prvoligových týmů je nařčeno z nekalých operací, přičemž nejcitelněji omezení pocítil Everton. Ten kvůli prohřeškům proti finančnímu fair-play přišel o 6 bodů. A mimo konverzaci není ani Aston Villa, kometa probíhající sezóny.

Rovnováha mezi příjmy a výdaji je bezesporu ve fotbale, stejně jako jinde, potřeba a regule jsou v tomto ohledu jasně stanoveny. Během posledních sezón se ale dostávají další a další kluby, především na Britských ostrovech, do problémů.

Své by mohly vyprávět zmiňované Karamelky. Ty byly původně připraveny o 10 bodů, nakonec jim ale v boji o udržení Premier League odečetlo vedení soutěže „jen” zmiňovaných 6 bodů. U Evertonu ovšem nemusí zůstat, také množství dalších spíše menších klubů je nařčeno z přečinů.

Ve své ekonomice si bezesporu budou muset udělat jasno rovněž v kancelářích Aston Villy. Ta se sice zatím do červených čísel podle všeho nepřehoupla, pokud ale bude chtít přivést v létě nové hráče, nevyhne se prodeji svých vlastních fotbalistů.

„Budeme pracovat s respektem k pravidlům,” ujistil fanoušky na tiskové konferenci trenér Unai Emery. „Ale zároveň se musíme ujistit, že jako tým neztratíme potenciál, i kdybychom museli prodat hráče. Může být nebezpečné prodávat hráče jen kvůli penězům.”

Potenciál, o němž španělský kouč mluvil, přitom tým z Birminghamu bezpochyby má. Od počátku ročníku se drží na pozicích, které zaručují účast v Lize mistrů, a právě ta je bezpochyby velkým snem a cílem Villy. Otázkou však zůstává, jestli se v těchto patrech tabulky dlouhodobě udrží v souladu s restrikcemi finančního fair-play.

Dva hráči to podle dostupných informací mají v Emeryho kádru nahnuté. Zatímco Jacoba Ramseyho sleduje Newcastle, o Dougalse Luize se dlouhodobě zajímá Arsenal. A právě obě tyto klíčové osobnosti by navzdory své důležitosti mohly být prodány za účelem ulehčit klubové kase. Nechme se tedy překvapit, v jakém složení vstoupí Aston Villa do nadcházející sezóny.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články