Zpět na » Premier League » Allardyce: Duff málem skončil s fotbalem

Allardyce: Duff málem skončil s fotbalem

0

Líbilo se

16.10. - Od doby, kdy Damien Duff přestoupil za pět milionů liber z Chelsea do Newcastlu, se potýká s různými zraněními. Naposledy se divákům na St. James Parku představil v dubnu, od té doby léčí zranění kotníku. To bylo přitom natolik vážné, že nechybělo mnoho a rychlonohý Ir mohl s kariérou skončit nadobro.

Osmadvacetiletý záložník toho za téměř rok a půl v dresu Magpies příliš nestihl. Přestože vykazoval po téměř nuceném odchodu z Chelsea velkou chuť do hry, zdravotní lapálie byly proti. Od dubna se na hřišti neobjevil, ale nyní po malých dávkách nabírá fyzickou kondici a vyhlíží den, kdy opět oblékne černobílý dres.

Nový manažer Sam Allardyce však jeho návrat nechce v žádném případě uspěchat. Přiznal totiž, že Duffovo zranění bylo velmi vážného charakteru a mohlo mu dokonce ukončit skvěle rozjetou kariéru.

"V Premier League není mnoho lepších křídelních hráčů, než je Damien Duff. Je jen na nás, abychom mu pomohli se dostat tam, kde byl před dvěma lety. Když hraje na hranici svých možností, je přínosem pro každý klub v lize. V Blackburnu i Chelsea hrál báječně a chce to dokázat i lidem v Newcastlu. Minulá sezóna pro něj byla zklamáním, byla plná zranění. Teď chce divákům ukázat opravdového Damiena Duffa. Pracuje na sobě extrémně tvrdě, ale musíme na to zranění dávat pozor. Bylo to opravdu ošklivé a mohlo mu to ukončit kariéru. Rekonvalescence byla dlouhá, ale je natěšený zpět na hřiště," říká Allardyce.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/teamtalk.com

Nejnovější články