Zpět na » Premier League » Foden lepší než Haaland? Odchovanec táhne Manchester City

Foden lepší než Haaland? Odchovanec táhne Manchester City

Foden lepší než Haaland? Odchovanec táhne Manchester City © iconsport.photo - Phil Foden

0

Líbilo se

25.02. - Při absenci Kevina De Bryuneho to v první polovině sezóny za Manchester City vzal Phil Foden. Odchovanec klubu, miláček Pepa Guardioly. I když je nyní De Bruyne zpátky, je tu i střelec Haaland, mluví se o tom, že právě Phil Foden je tím, kdo aktuálně drží Manchester City v boji o titul. Jeho statistiky v posledních zápasech jsou skutečně impozantní.

Phil Foden je jedním z nejhvězdnějších odchovanců akademie Manchesteru City, která se stala jednou z nejlepších ve fotbalovém světě. Už od 17 let hrával pravidelně v prvním týmu a Pep Guardiola řekl, že je nejtalentovanějším hráčem od dob Messiho, kterého kdy viděl. To už je pořádná poklona. Z Fodena se postupem času stala hvězda prvního týmu i reprezentace. Dnes je mu 23 let, ale odehráno má už přes 250 zápasů, vstřelil 76 gólů a na dalších 51 přihrál. To jsou opravdu skvělá čísla. Letos se Foden dost možná konečně dostal mezi úplnou světovou špičku.

Manchester City nemá lehkou sezónu. Vloni získal treble, takže má na co navazovat. Je na něj obrovský tlak. Napodobit něco takového je přitom takřka nemožné. O titul bude letos soupeřit s Arsenalem a Liverpoolem. První polovinu sezóny tu nebyl Kevin De Bruyne, což byla velká ztráta. Erling Haaland není tak dominantní jako vloni a za nepostradatelného ho označit nemůžeme. Phila Fodena ale ano. Za mě je to právě on, kdo letos táhne Manchester City a je jeho nejlepším hráčem. Dokazují to i poslední zápasy.

Včera měl Manchester City proti Bournemouthu znovu na mále. Haaland opět podal vepředu matný výkon, ale dokázal toho využít právě Foden, který dorážel jeho střelu chycenou gólmanem Netem. Gól se ukázal jako vítězný. Od začátku roku 2024 dal 8 gólů a na další 2 přihrál. Vyrostl ve skutečnou megastar a Guardiola si musí mnout ruce. S Fodenem se prostě nespletl. Do formy se dostává v ideální fázi sezóny. Uzdravil se De Bryune a i díky Fodenovi je Manchester City stále favoritem na titul. Přijde navíc i letní Euro, kde by měl být jednou z největších hvězd.

Phil Foden

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články