Zpět na » Premier League » Manchester United má konečně základy pro zabudování mladých hráčů, řekl ten Hag

Manchester United má konečně základy pro zabudování mladých hráčů, řekl ten Hag

Manchester United má konečně základy pro zabudování mladých hráčů, řekl ten Hag © iconsport.photo - Ten Hag si váží zlepšené formy svého týmu

1

Líbilo se

11.02. - Sezóna 2023/24 se zatím nevyvíjí v podání Red Devils zdaleka podle představ, nicméně i tak se snaží nejen trenér Erik ten Hag hledat pozitiva. Jedno takové plus vidí v herním prostoru pro mladé hráče, kteří v posledních letech nedostávali na Old Trafford tolik šancí. Na mysli měl zejména ofenzivní trojici Haoslash;jlund, Garnacho, Mainoo, která momentálně táhne jeho útok.

Tyto mladé naděje, jež teprve před nedávnem dosáhly plnoletosti, drží United nad vodou a ten Hag na ně spoléhá v klíčových zápasech. Dle svých slov nikdy nepochyboval o dopadech, jaké mohou mít na výkon týmu. Zejména Rasmus Højlund se konečně gólově chytil, v posledních šesti utkáních udeřil pětkrát.

„Je snazší zabudovat mladý talent do úspěšného týmu, to je určitě pravda,” připustil ten Hag na předzápasové konferenci. „V té situaci, kdy jsme museli do týmu přivést Kobbieho Mainaa, nikdo nemohl vědět, že se to povede. Věřil jsem mu, protože jsem viděl jeho výkony na podzim a jeho progres v létě a na jaře. Měl jsem na mysli například předsezónní přípravný zápas s Arsenalem.”

„Stavíme teď tým, jenž opravdu může poskytnout hráčům potřebný základ, kam mohou přijít. Můžete přidat kvalitní hráče do kádru a dostat je na vyšší úroveň.”

Oproti svým soupeřům v boji o nejlepší čtyřku Premier League má z určitého pohledu Manchester United výhodu v tom, že krom FA Cupu už se jej netýkají žádné další pohárové soutěže. Na ligové scéně jej nicméně dnes čeká nesmírně důležitý duel s Aston Villou, tedy souboj pátého se šestým týmem tabulky.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články