Zpět na » Premier League » Klíčem k úspěchu jsou hladoví hráči, říká Erik ten Hag

Klíčem k úspěchu jsou hladoví hráči, říká Erik ten Hag

Klíčem k úspěchu jsou hladoví hráči, říká Erik ten Hag © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Erik ten Hag

0

Líbilo se

14.01. - Manchesteru United se první polovina sezóny nepovedla. Vypadli z Ligy mistrů a nebudou hrát na jaře žádné evropské poháry. V Premier League mohou na titul zapomenout. Budou mít velké potíže s tím, aby se vůbec prokousali alespoň do TOP 4. Ovšem změnila se majetková struktura, která slibuje zlepšení. Erik ten Hag věří, že úspěch přinesou hladoví hráči. Má jich v kádru dost?

Erik ten Hag říká, že Manchester United uspěje pouze s hladovými hráči poté, co nechal Jadona Sancha odejít jen zhruba rok poté, co odešel Cristiano Ronaldo.

Nizozemský trenér byl přiveden před 19 měsíci, aby změnil poměry na hřišti i mimo něj kde se musel vypořádat se spoustou komplikací.

Druhé působení Cristiana Ronalda v United skončilo v listopadu 2022 ostrým způsobem a v polovině této sezony odešlo další velké jméno.

Jadon Sancho byl vykázán z prvního týmu už v září, kdy na sociálních sítích prohlásil, že z něj byl udělán obětní beránek poté, co nizozemský manažer řekl, že ho vynechal ze zápasové sestavy kvůli jeho chování na tréninku.

Třiadvacetiletý hráč se tento týden vrátil do bývalého klubu Borussie Dortmund na hostování do konce sezony, a zatímco šéf United popřál křídelníkovi štěstí, zdůraznil, že v klubu je potřeba správná mentalita.

„Pokud chcete podávat výkony, potřebujete hladové hráče,“ řekl Ten Hag.

„Už jsem řekl, že potřebujeme osobnosti a hráče, kteří jsou velmi hladoví po tom, aby bojovali o za tento klub, a to společně.“

United se připravují na nedělní domácí střetnutí s Tottenhamem. Bude to jejich jediný zápas v Premier League v tomto měsíci.

Disciplína je klíčovým pilířem Ten Hagova přístupu a během situace kolem Ronalda ji podpořili Glazerovi, zatímco nový nastupující minoritní vlastník Sir Jim Ratcliffe nestál Sanchovu odchodu v cestě.

„Myslím, že nejde o disciplínu, ale o normální chování,“ řekl Nizozemec. „Je to o tom, co tedy můžete očekávat od špičkového profesionála.“

Návrat zraněných hráčů podpoří progres

Potřebují zvítězit, protože v sezóně poznamenané zraněními prohráli devět z 20 zápasů v nejvyšší soutěži, přičemž výsledky a výkony zvyšují tlak na Erika ten Haga.

Šéf United však věří procesu, který se podle něj zlepší s návratem absentérů, včetně Casemira a Lisandra Martíneze.

Ten Hag řekl: „Pokud mi položíte otázku: Je pro vás těžké řešit tyto věci? Pak ne, není to pro mě těžké.“

Protože jsem mohl očekávat, že od začátku sezóny, kdy se to stalo, by se proces mohl vyvíjet negativně, pak jako manažer musíte zůstat pozitivní a dostat proces správným směrem.“

Do té doby musíte být pragmatičtí, získat co nejvíce bodů a počkat, až budou hráči fit.“

Mezitím pracujte na svém týmu, pracujte na jednotlivcích, aby se dostali na vyšší úroveň, abyste nastavili podmínky, že tým bude podávat lepší výkony, že se výsledky opět zvednou.“

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články