Zpět na » Premier League » Pedro Porro bude mít proti Manchesteru City motivaci navíc. Přišel o nejlepšího přítele

Pedro Porro bude mít proti Manchesteru City motivaci navíc. Přišel o nejlepšího přítele

Pedro Porro bude mít proti Manchesteru City motivaci navíc. Přišel o nejlepšího přítele © iconsport.photo - Pedro Porro

1

Líbilo se

02.12. - Tottenham čeká jeden z nejtěžších zápasů sezóny, na který bude potřebovat v nejlepší formě hrajícího Pedra Porra, klíčovou postavu posledních duelů. Španělský bek se rozehrál ke skvělým výkonům. Proti Manchesteru City bude mít rozhodně motivaci navíc. Svěřil se totiž, že jeho nejlepší kamarád z dětství bohužel zemřel. Pedro Porro bude hrát za něj.

Pedro Porro se poprvé v dospělém fotbale pořádně prosadil v dresu Girony. Zaujal natolik, že v rámci City Group si ho vytáhl Manchester City. Stejně jako současné hvězdy La Ligy Herrera nebo Maffeo ale šanci nikdy nedostal. Hostoval v Realu Valladolid, následně šel zkusit Portugalsko a Sporting Lisabon. Tam nakonec zakotvil a probil se mezi nejzajímavější krajní obránce Evropy. Hlavně pak díky svým ofenzivním schopnostem. Než ho na hostování s opcí získal Tottenham, měl v Portugalsku po půl sezóně 2 góly a 6 asistencí za 14 ligových duelů.

Tottenham využil opci a Porro v Lodnýně zůstal za 40 milionů eur. Pod Ange Postecoglouem se jeho výkony ještě zlepšily a nyní patří mezi opory. Už má 4 asistence a Spurs táhne hlavně v posledních duelech, kdy tým kosí spousta zranění. Ange Postecoglou na něj bude spoléhat i v zítřejším duelu s Manchesterem City. Ten bude pro Porra okořeněný tím, že Manchesteru City patřil, ale nikdy se nedokázal prosadit. Ale není to jediná motivace. Oznámil totiž, že jeho nejlepší kamarád z dětství bohužel podlehl zákeřné nemoci. Porro bude mít v Manchesteru křídla.

„Bydleli jsme kousíček od sebe. Jednoho dne nám zaťukal na dveře, představil se a šli jsme spolu do školy. Od té doby jsme byli nerozdělitelní. Před nedávnou dobou jsem zjistil, že je nemocný. Měl nádor na ledvinách a rozšířilo se mu to až do hlavy. Bohužel se všechno seběhlo moc rychle. Ani jsem se s ním nemohl rozloučit. Zjistil jsem, že jeho rodina se vrátila do Maroka a neměla dostatek peněz na repatriaci. Nabídl jsem jim pomoc s čímkoliv bude potřeba. Teď jsem klidný, že už odpočívá v pokoji s nimi," řekl Pedro Porro.

Pedro Porro

David Suchý / telegraph.co.uk

Nejnovější články