Zpět na » Premier League » Erik ten Hag opět brání Andrého Onanu

Erik ten Hag opět brání Andrého Onanu

Erik ten Hag opět brání Andrého Onanu © iconsport.photo - André Onana

0

Líbilo se

01.12. - André Onana v zápase Ligy mistrů proti Galatasaray opět ukázal, že není dobré mu věřit a hovořit o formě. V některých zápasech Red Devills podržel, ale následně právě v Lize mistrů u jednoho gólu mohl udělat více, u toho druhého ho přímo zavinil. Doufali jsme, že Erik ten Hag konečně veřejně vystoupí a vztyčí vůčí svému oblíbenci varovný prst. Ale toho se nedočkáme.

Erik ten Hag Andrého Onanu dobře zná už z Ajaxu. Právě tenhle Kamerunec byl jedničkou při tažení až do semifinále Ligy mistrů. Jeho kariéru zabrzdila dopingová kauza, ale po návratu z trestu mu důvěru projevil Inter Milán. S nerazzuri se dostal až do finále Ligy mistrů. Po cestě byl jednou z největších opor. I proto Erik ten Hag v Manchesteru United odstřelil Davida de Geu a Onanu toto léto přivedl za 50 milionů eur. Klíčová posila Red Devills. Ano, ale jak se to vezme. Buď je klíčová v dobrém světle, nebo v tom, že prohraje svému týmu zápas.

Třeba tak, jako tomu bylo v zápase s Galatasaray v Lize mistrů. Hakim Ziyech a jeho dva přímé kopy. Ten první Onana mohl mít, navíc si špatně postavil zeď. Ta mu více uškodila, než pomohla. Ale druhý gól marockého záložníka, to byla čistá tragédie od Onany. Balón chytil, ale srazil si ho za sebe. Obrovská chyba. Na ránu Aktürkoglua asi neměl nárok. Ale remíza 3:3 jde stejně za ním. Není to poprvé. I přes formu v předešlých zápasech se tohle přejít nedá. Fanoušci doufali, že Onanu konečně veřejně pokárá i Erik ten Hag. Ten je kritizován za to, že přehnaně chrání své koně. A co udělal nyní? No hádejte.

Pokud si to trochu zanalyzujete, vyjde vám, že André Onana je v rámci Premier League druhý nejlepší brankář podle statistik. Onanovo xG je mezi gólmany druhé v celé Premier League. Podle mě si vede dobře. Ví, že v Lize mistrů udělal nějaké chyby, ale celkově si za těch 5 měsíců vede moc dobře. André je silný charakter. Je to osobnost a s tímhle si poradí. Tím jsem si jistý. Vidíte to na tom, jak reaguje na špatné zápasy. Nepovedl se mu zápas s Bayernem. Následně byl proti Burnley neskutečný," řekl Erik ten Hag na adresu Andrého Onany.

André Onana

David Suchý / manutd.com

Nejnovější články