Zpět na » Premier League » Manchester United na hraně vyřazení z Ligy mistrů. Důvod? Sir Jim Ratcliffe

Manchester United na hraně vyřazení z Ligy mistrů. Důvod? Sir Jim Ratcliffe

Manchester United na hraně vyřazení z Ligy mistrů. Důvod? Sir Jim Ratcliffe © iconsport.photo - Sir Jim Ratcliffe

2

Líbilo se

23.11. - UEFA potvrzuje, že by Manchester United mohl být vyřazen z Ligy mistrů v příští sezóně Manchester United čelí možnému vyřazení z Ligy mistrů, a to poté, co dokončí Sir Jim Ratcliffe nákup svého menšinového podílu. Ratcliffe plánuje získat 25% podíl v Manchester United za částku 1,3 miliardy liber.

Glazerovi se blíží k dohodě, přičemž britský miliardář odolal konkurenci od katarského bankéře Sheikha Jassima. Jakmile dojde k uzavření obchodu, 71letý podnikatel přidá další fotbalový klub do svého portfolia, protože jeho skupina Ineos již vlastní Nice. Francouzský klub se momentálně nachází na druhém místě v Ligue 1, pouhý bod za vedoucím týmem Paris Saint-Germain.

Před nadcházející sezónou Ligy mistrů mají kluby v nejvyšší francouzské soutěži získat tři automatická místa a jedno místo v play-off, zatímco pět nejlepších týmů v Premier League postoupí přímo do této prestižní evropské soutěže.

Podle pravidel UEFA o vlastnictví více klubů mohou Manchester United a Nice hrát v Lize mistrů příští sezónu pouze tehdy, pokud si jeden z týmů zajistí automatické místo a druhý se kvalifikuje přímo do Konferenční ligy, informoval The Sun.

V případě, že oba kluby získají automatická místa v Lize mistrů ve svých ligách, tým, který skončí výše, získá místo, zatímco druhý bude vyřazen z evropských soutěží. Pokud by oba kluby skončily na stejném místě, Anglie díky svému umístění na vrcholu seznamu UEFA zajistí, že Manchester United získá místo v Lize mistrů.

Zdroj z UEFA potvrdil: "Podle platných pravidel je situace jasná. Ineos vlastní Nice a plánuje hrát významnou roli v řízení Manchester United. Pokud nedojde k změně pravidel nebo k prodeji jednoho ze svých podílů, nemohou oba kluby hrát v evropských soutěžích, pokud se jeden nekvalifikuje do Ligy mistrů a druhý do Konferenční ligy."

Petr Magasanik / goal.com

Nejnovější články