Zpět na » Premier League » Premier League Evertonu odečetla 10 bodů za porušení finančních regulí. Udržení se bude mission impossible

Premier League Evertonu odečetla 10 bodů za porušení finančních regulí. Udržení se bude mission impossible

Premier League Evertonu odečetla 10 bodů za porušení finančních regulí. Udržení se bude mission impossible © iconsport.photo - Moc důvodů k radosti teď Everton nemá

0

Líbilo se

17.11. - Everton na tom v této sezóně nebyl ani zas tak špatně, jako se možná očekávalo. Byl na 13. místě. Některé zápasy skutečně zvládl skvěle, v některých vyhořel. Všechna snaha ale nyní přišla vniveč. Za porušení finančních regulí přichází od Premier League trest v podobě odečtu 10 bodů, což Toffees odsouvá až na předposlední místo a výrazně to komplikuje boj o udržení.

Everton v minulých sezónách horko těžko vybojoval udržení. Prakticky vždy se o tom rozhodovalo až v posledních kolech. Jednou to o fous zvládl Frank Lampard. Toho vedení během minulé sezóny poslalo pryč a tradiční klub z Liverpoolu v Premier League dokázal udržet Sean Dyche. Očekávalo se, že Everton bude mít problémy opět. Jenomže si hraje tak v pohodě okolo 13. místa a některé výkony nebyly ale vůbec zlé. Tradičně sice chybí konzistence, ale vypadalo to na konečně poklidnější sezónu pro Karamelky.

Ale tak tomu s největší pravděpodobností nakonec nebude. Premier League totiž Evertonu přiznala vinu v případě porušení pravidel ziskovosti a udržitelnosti. Je to něco podobného, z čeho je mimochodem okrajově podežrelý i Manchester City, a to hned ve více jak stovce případů. Co se ale týče Evertonu, schytal nevětší flastr v historii Premier League. Odečteno mu bylo hned 10 bodů, což ho staví na předposlední místo tabulky. Body má 4. Jak ukazuje historie, jediný klub, který se s 4 body po 11 kolech udržel, byl právě Everton v sezóně 1994-95. O to více zarážející ale je, že Everton není poslední. Hůře je na tom stále Burnley, a to ani nepotřebovalo odečet bodů.

Everton samozřejmě nesouhlasí s rozhodnutím soutěže, které může mít opravdu obrovský vliv na vývoj sezóny, ale i na budoucnost klubu jako takového. Vidíme na případě Sunderlandu, že ne vždy je postup zpět jasnou záležitostí. A těch klub je mnohem více. „Klub je šokovaný a zklamaný rozhodnutím komise Premier League. Myslíme, že komise našemu klubu uložila přehnanou a nespravedlnou sankci. Klub už začal jednat s Premier League o odvolání proti tomuto rozhodnutí," stálo v oficiálním prohlášení Evertonu.

Everton

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články