Zpět na » Premier League » Thiago Silva ve věku 39 let se stal historicky nejstarším střelcem Chelsea v Premier League

Thiago Silva ve věku 39 let se stal historicky nejstarším střelcem Chelsea v Premier League

Thiago Silva ve věku 39 let se stal historicky nejstarším střelcem Chelsea v Premier League © iconsport.photo - Silva se proti City zapsal do historie

0

Líbilo se

13.11. - Brazilský obránce Thiago Silva nedávno vytvořil nezapomenutelnou kapitolu ve své kariéře, stávaje se nejstarším střelcem Chelsea v historii Premier League ve věku 39 let. Jeho úžasný výkon při nedávném zápase proti obhájcům titulu Manchester City na Stamford Bridge nejenže potvrdil jeho mistrovskou třídu.

Večer, kdy Chelsea remizovala 4-4 s Manchester City, byl ozdoben Thiagovým gólem, který přišel čtyři minuty po tom, co Erling Haaland poslal Cityzeny do vedení. Jeho schopnost se stát nejstarším střelcem v historii klubu v této soutěži svědčí nejen o jeho stále trvající kvalitě, ale také o nezlomné odhodlanosti být na vrcholu svého umění.

Thiago Silva není pouze fotbalistou, ale i inspirací pro mladé hráče a fanoušky. Mauricio Pochettino, trenér Chelsea, vědom si jeho nezpochybnitelné hodnoty, ho integroval do týmu jako klíčového hráče, který svými zkušenostmi obohacuje mladší spoluhráče. Silva se tak stává nejenom silným hráčem, ale i mentor pro budoucí generace fotbalových talentů.

Silvova kariéra v Chelsea začala v sezóně 2020-21, kdy přestoupil z Paris Saint-Germain jako volný hráč. Od té doby hrál víc než 20 zápasů v každé dokončené sezóně Premier League, což potvrzuje jeho konzistentní výkony na nejvyšší úrovni. Celkově byl nominován 129krát a vstřelil 10 gólů za Chelsea, což zdůrazňuje jeho nejen obranné, ale i ofenzivní schopnosti.

Silvův význam pro Chelsea nebyl pouze v jeho individuálních úspěších. V jeho první sezóně s klubem sehrál klíčovou roli v cestě Chelsea ke druhému titulu v Lize mistrů UEFA. Jeho přínos byl klíčový nejen v této soutěži, ale také při získání UEFA Super Cup a FIFA Club World Cup ve stejném období. Thiago Silva tak nejenom přidal další kapitolu k své bohaté kariéře, ale také přinesl Chelsea na vrchol evropského fotbalu.

Thiago Silva není jen hráčem, ale ikonou. Jeho schopnost hrát na vrcholové úrovni ve věku, kdy většina hráčů uvažuje o ukončení kariéry, ukazuje na jeho neochvějnou vášeň pro hru a oddanost týmu. Silva je nejen fotbalovým mistrem, ale také symbolem nevyhasínajícího ohně v srdci opravdového sportovce.

petr magasanik / goal.com

Nejnovější články