Zpět na » Premier League » Fanoušci Fulhamu protestovali proti cenám lístků pomocí žlutých karet

Fanoušci Fulhamu protestovali proti cenám lístků pomocí žlutých karet

Fanoušci Fulhamu protestovali proti cenám lístků pomocí žlutých karet © iconsport.photo - jeden z fanoušků

0

Líbilo se

05.11. - Fanoušci Fulhamu drželi během porážky od Manchesteru United žluté karty na protest proti cenám vstupenek. Západní londýnský tým podlehl Červeným ďáblům 1:0, když zápas rozhodl gól Bruna Fernandese v nastaveném čase a zápas postrádal jakoukoli skutečnou kvalitu.

V průběhu začátku zápasu však mnoho domácích fanoušků drželo žluté papíry, což vyvolalo otázky ohledně důvodu tohoto protestu. Novinář Andy Mitten vysvětlil na Twitteru, že fanoušci Fulhamu tímto protestem vyjádřili svůj nesouhlas s vysokými cenami vstupenek na domácí zápasy svého klubu. Mitten zmiňuje nejvyšší cenu vstupenek za běžné sedadlo ve výši 160 liber a kritizuje klub za preferování turistického trhu a tím pádem nerespektování svých věrných fanoušků.

Trenér Fulhamu, Marco Silva, se k této situaci vyjádřil před zápasem, kdy uvedl, že by chtěl, aby vstupenky byly dostupné pro všechny fanoušky Fulhamu, bez ohledu na protivníka nebo význam zápasu. Silva zdůraznil, že hodnota zápasu by měla zůstat stejná a fanoušci by měli být schopni podpořit svůj tým bez nadměrných finančních nákladů. Silva také upozornil na to, že vysoké ceny vstupenek mohou odvést pozornost od samotného zápasu a ovlivnit atmosféru na stadionu.

Protest fanoušků Fulhamu vůči cenám vstupenek tedy zazněl hlasitě na samém zápase a ukázal, že fanoušci mají obavy ohledně dostupnosti a cenové dostupnosti vstupenek na fotbalové zápasy. Tato událost může také podnítit diskuzi o cenách vstupenek a způsobech, jak zajišťovat, aby fotbal zůstal dostupný pro co největší množství fanoušků.

Petr Magasanik / twitter.com

Nejnovější články