Zpět na » Premier League » A zase ten VAR. Gól Newcastlu byl přezkoumáván 4 minuty ze 4 různých důvodů. Fanoušci Arsenalu cítí křivdu

A zase ten VAR. Gól Newcastlu byl přezkoumáván 4 minuty ze 4 různých důvodů. Fanoušci Arsenalu cítí křivdu

A zase ten VAR. Gól Newcastlu byl přezkoumáván 4 minuty ze 4 různých důvodů. Fanoušci Arsenalu cítí křivdu © iconsport.photo - Gordonův gól přinesl kontroverzi

1

Líbilo se

05.11. - Nebyl by to jeden víkend Premier League, kdyby se opět neřešil VAR a výkon rozhodčího. V tomto případě se řešilo hodně sledované utkání Newcastlu s Arsenalem. A obě dvě strany k tomu mají co říct. Zatímco Newcastle si může stěžovat na nevyloučení Havertze, Gordonův gól se přezkoumával neskutečné 4 minuty, než byl konečně uznán. To se fanouškům Arsenalu nelíbí.

Až do včerejšího zápasu byl Arsenal v Premier League neporažen. O tento počin ale The Gunners přišli jakmile narazili na Newcastle. Magpies mají na svém stadionu ohromnou sílu. Fanoušci jsou skutečně dvanáctým hráčem a je to na výsledcích vidět. Je skutečně nepříjemné hrát v Newcastlu. Nebyl to ideální výkon ze strany Arsenalu. Sice častěji střílel, byl více na míči, ale Nicka Popea prověřili Artetovi svěřenci jen jedinkrát během celého utkání. Naopak na druhé straně zaúřadoval mladík Anthony Gordon. Ten sice po svém přestupu nehrál dobře, ale během této sezóny patří mezi hvězdy Magpies.

Na kontě má po včerejším zápase už 4 góly a 2 asistence. Po včerejšku se ale neřeší to, že se 22letý Angličan konečně dostává do formy a zastiňuje i borce jako Miggy Almirón. Řeší se to, jak dlouho VAR jeho branku přezkoumával. Rozhodčí totiž při jeho brance řešili rovnou 4 možná porušení pravidel. Nejprve, zda Joe Willock stihl balón před tím, než šel do zámezí, poté souboj Joelintona ve vápně, případnou ruku a koněčně Gordonův možný ofsajd. Celková délka akce VARu byla 4 minuty a 6 sekund. Neskutečné.

Balón byl stále ve hře

Fanoušci Arsenalu se cítí skutečně ublížení. Jak ale záběry ukázaly, Willock to velmi těsně, ale přeci jen stihl, Anthony Gordon byl při hlavičce Joelintona za balónem, takže ačkoliv byl zároveň i za brankářem, o ofsajd se nejedná. Ruka v žádném případě. Jediné, co zůstává hodně na hraně je "faul" Joelintona. Měl obě ruce na Gabrielovi, ale kdovíjaká síla tam nebyla. Nejvíce mě tak u tohoto gólu zaráží, jak je možné, že Willock centruje a Raya za sebe pustí dva hráče. Je to jen další důkaz, že jakmile letí na Rayu centr, neví co s tím a ani neví jak se postavit. Obrovská hrubka, která zápas rozhodla.

Nejen fanoušci Arsenalu se ale mohou cítit poškozeni. Rozhodčí totiž zřejmě mohl vyloučit Kaie Havertze. Ten si vyhlédl Seana Longstaffa a u postranní čáry ho poté, co odkopl balón hodně nevybíravě přejel. Jediné štěstí bylo, že trochu sklopil nohu. To by mu ale nemělo pomoci od červené karty. Hodně nebezpečný a navíc úpně zbytečný zákrok s nulovou šancí hrát balón, který už byl dávno pryč. Fanouškům Arsenalu tím ale německý středopolař, který je jinak velkým zklamáním, podle komentářů na sociálních sítích udělal radost.

Havertzův ostrý zákrok

David Suchý / skysports.com

Noviny
Nejnovější články