Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino po další prohře prohlásil, že není spokojen s domácí formou Chelsea

Mauricio Pochettino po další prohře prohlásil, že není spokojen s domácí formou Chelsea

Mauricio Pochettino po další prohře prohlásil, že není spokojen s domácí formou Chelsea © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Mauricio Pochettino

0

Líbilo se

29.10. - VIDEO Další ránu schytala v sobotu Chelsea. Na Stamford Bridge prohrála 0:2 s Brentfordem. Z posledních třinácti domácích ligových zápasů vyhráli Blues pouze jednou, když v srpnu porazili nově postoupivší Luton. V tabulce Premier League jim patří 11. místo, když za deset kol posbírali jen tři vítězství. Mauricio Pochettino rozhodně nemůže být spokojen.

„Nejsem spokojený. Hráči a klub také ne,“ řekl Pochettino pro TNT Sports.

„Už dlouho tady doma musíme být konzistentnější. Cítíme, že tuto dynamiku musíme změnit.“

Brentford se stal prvním týmem v historii Premier League, který vyhrál všechny tři úvodní zápasy proti Chelsea na Stamford Bridge v Premier League - to znamená, že šéf Thomas Frank má na domácí půdě Chelsea více ligových výher než její dva poslední manažeři dohromady.

Dočasný kouč Frank Lampard nedokázal v minulé sezóně zaznamenat vítězství v pěti domácích zápasech, zatímco Pochettino od svého letního jmenování dokázal doma zvítězit jednou.

Pochettino dovedl Chelsea k domácím výhrám nad Wimbledonem a Brightonem v Carabao Cupu.

Musíme být nepříjemnější

V sobotu byla Chelsea převážně lepším týmem, ale před brankou opět nebyla důsledná - na branku vyslala pouze dvě střely.

Domácí měli otevřít skóre, když Cole Palmer v polovině první půle přihrál neobsazenému Marcu Cucurellovi, ale jeho střela z první mířila přímo na Marka Flekkena.

„Musíme být nepříjemnější v poslední třetině. Musíme být přesnější,“ řekl Pochettino pro BBC Match of the Day.

„Je to velmi mladý tým, který se v této oblasti musí zlepšit více než v kterékoli jiné.“

Chelsea se v této sezóně nepodařilo skórovat ve čtyřech z deseti ligových zápasů a z deseti týmů, které jsou v tabulce nad ní, pouze Manchester United vstřelil méně než jejich 13 gólů.

Na základě kvality vytvořených šancí Chelsea v této sezóně vstřelila o šest gólů méně, než by měla podle očekávaných gólů (xG 19).

V minulé sezóně tomu bylo podobně, když vstřelili 38 branek oproti xG 50 - a jejich statistika o 12 vstřelených branek méně, než se očekávalo, byla nejhorší v Premier League.

Blues přišli před sezonou na delší dobu o nového útočníka Christophera Nkunkua za 52 milionů liber po operaci zraněného kolena, přičemž Pochettino uvedl, že by se mohl vrátit ke konci listopadu, po další reprezentační přestávce.

„Teď je to v jejich hlavách,“ řekl bývalý záložník Chelsea Joe Cole pro TNT Sports o jejich problémech se skórováním.

„Jako tým musí najít způsob, jak se z toho dostat. Když se vám daří tak, jako se daří těmto hráčům, podvědomě ty náběhy neděláte nebo je děláte příliš pozdě.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / bbc.co.uk, fotbalportal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články