Zpět na » Premier League » Je udržení v silách Burnley? Kompanyho týmu chybí zkušenosti

Je udržení v silách Burnley? Kompanyho týmu chybí zkušenosti

Je udržení v silách Burnley? Kompanyho týmu chybí zkušenosti © iconsport.photo - Dokáže se Burnley udržet?

0

Líbilo se

07.10. - Burnley vloni ovládlo Championship. Vincent Kompany si získal obrovský kredit, ale zatím v Premier League jeho celek nepředvádí to, co bychom od něj čekali. Nováček je v Premier League stále v sestupových zónách a můžeme říct, že úkol udržet se zřejmě bude těžký. Otázkou tedy je, zda jde tento klub správnou cestou. Má tento kádr vůbec kvalitu na to, aby se v nejtěžší lize světa udržel?

Burnley bylo vloni v Championship fantastické. Svěřenci Vincetna Kompanyho vybojovali titul a dokázali se dostat zpět do Premier League. Legenda Manchesteru City si začala tvořit tým podle sebe. Přišla spousta hráčů z Belgie. Borci, co jsou na Championship hodně nadstandartní i bez potřebných zkušeností. Jenomže se ukazuje, že Premier League je pro ně až moc vysoký level. Klubu se nepovedlo posílit o zkušené borce jako v případě Lutonu a Rosse Barkleyho, například. Přišli další mladí hráči, kteří prostě na nejtěžší bitvy v Premier League nehrají.

Na Burnley se dobře kouká. Předvádí pěkný fotbal, je na míle daleko od toho, co předvádělo pod Seanem Dychem. Ale bez urážky...skutečně jsou hráči jako Hannes Delacroix, Wilson Odobert nebo Mike Trésor hráči, kteří mají být posilami Burnley po postupu mezi elitu? Talentu mají, že by ho mohli rodzávat. Fantasticky se dívá na 18letého Lucu Koleosha. Je skvěký, ale v těch nejdůležitějších chvílích musí hráčsky vyspět, nasbírat zkušenosti. A to prakticky celé mužstvo, které je velmi mladé. Navíc Burnley schází i dvě lońské opory.

Ty byly pro vedení příliš drahé. Šlo o Iana Maatsena z Chelsea a Taylora Harwooda-Bellise, klíčového stopera z Manchesteru City. Má za sebou také fantastické Euro U21, ale Burnley nebylo schpné se dohodnout na jeho stervání. Zajímavé je, že Southamtpon z Championship to zvládl. Kolem a kolem, kádr Burnley je skvělý, sen všech hráčů kariéry ve Fifě, ale v realitě to takhle úplně fungovat nebude. Ačkoliv by určitě Premier League uškodilo, kdyby se takto sympatické mužstvo poroučelo o soutěž dolů, ale aby tomu tak nebylo, bude muset Burnley zabrat.

Nedostatek zkušeností se prostě nejvíce ukazuje na výsledcích. Proti Manchesteru City nebylo Burnley vyloženě horším týmem ve všem. Rozhodovaly chyby. To samé s Manchesterem United. Ačkoliv tito oba soupeři proti Kompanyho mužům nenastoupili v nejlepší formě, kvalitou by měli být na míle daleko, ale nebyli. Budu se opakovat, ale herním projevem Burnley do Premier League určitě patří. Fanoušky to musí bavit, ale nebylo by přeci jen lepší přivést trochu zkušenější hráče, možná na úkor fotbalovosti, ale s vidinou výsledků a eliminace chyb?

Wilson Odobert

David Suchý / premierleague.com

Anketa

Udrží se Burnley?

Ano (1)

Ano 100,0%

Ne (0)

Ne 0,0%
Celkový počet hlasů: 1
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články