Zpět na » Premier League » Liverpool požádal PGMOL o zveřejnění audio záznamu rozhodnutí VARu neuznat gól Luise Diaze

Liverpool požádal PGMOL o zveřejnění audio záznamu rozhodnutí VARu neuznat gól Luise Diaze

Liverpool požádal PGMOL o zveřejnění audio záznamu rozhodnutí VARu neuznat gól Luise Diaze © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Klopp není šťastný

0

Líbilo se

02.10. - Liverpool formálně požádal komisi rozhodčích PGMOL o zveřejnění audio záznamu mezi rozhodčími a systémem VAR, který je viněn z chybně neuznaného gólu Luise Diaze při sobotní prohře 2:1 s Tottenhamem Hotspur. PGMOL po utkání připustila, že za neuznaný gól mohla “významná lidská chyba“ jednoho z členů VARu.

V Anglii téměř není víkend, kdy by se neřešila další sporná situace systému VAR, ale ještě žádná snad letos nepřinesla tolik vášní, jako hrubka, kterou ve sledovaném sobotním utkání mezi Liverpoolem a Tottenhamem vyprodukoval člen VARu Darren England.

Ten se výrazně zapříčinil o chybné neuznání regulérního gólu útočníka Liverpoolu Diaze kvůli ofsajdu, které bohužel mělo na další vývoj zápasu velký vliv a které dost pravděpodobně stálo The Reds po prohře 2:1 důležité body.

England a jeho asistent Dan Cook se totiž mylně domnívali, že Diazova branka bude uznána, jenže čárový rozhodčí po brance zvedl praporek. Hlavnímu rozhodčímu Simonu Hooperovi proto poslali na hřiště vzkaz kontrola dokončena, který bohužel pochopil, že se o ofsajd skutečně jednalo a gól odvolal.

Liverpool se nicméně hodlá bránit a slíbil, že prozkoumá všechny dostupné možnosti, proto se dnes obrátil i na komisi rozhodčích PGMOL s žádostí o zveřejnění audio nahrávky rozhovorů mezi Englandem a jeho kolegy na hřišti.

„Liverpool FC uznává, že PGMOL přiznal své neúspěchy z posledního utkání. Je jasné, že nedošlo ke správné aplikaci pravidel hry, což má za následek podkopání sportovní integrity,“ vydal Liverpool ve svém prohlášení.

„Plně akceptujeme tlaky, pod kterými rozhodčí pracují, ale předpokládá se, že tyto tlaky budou existencí a implementací systému VAR zmírněny, nikoli ještě umocněny.“

„To, že taková selhání již byla kategorizována jako významná lidská chyba, je však nepřijatelné. Jakékoli výsledky by měly být přijaty pouze po pečlivém přezkoumání a s plnou transparentností.“

„To vše je životně důležité pro spolehlivost budoucího rozhodování, jelikož se to týká všech klubů. Věříme, že se tyto poznatky využijí ke zlepšení procesů, aby se zajistilo, že se podobná situace už nebude opakovat.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články