Zpět na » Premier League » Phil Jones po konci v Manchesteru United začíná novou kapitolu. Podstupuje kurz od PFA a chce být trenérem

Phil Jones po konci v Manchesteru United začíná novou kapitolu. Podstupuje kurz od PFA a chce být trenérem

Phil Jones po konci v Manchesteru United začíná novou kapitolu. Podstupuje kurz od PFA a chce být trenérem © iconsport.photo - Phil Jones

0

Líbilo se

26.09. - Ačkoliv oficiálně kariéru neukončil, Phila Jonese už zřejmě na fotbalových trávnících neuvidíme. Bývalý supertalentovaný stoper se ke konci kariéry stal terčem posměšků a maximálně tak tím dobrým klukem do kabiny. Manchesteru United nijak nepřispíval. Nyní se ve svých 31 letech pouští do nové kapitoly svého života. Aktuálně podstupuje kurz sportovního ředitelství a chce být trenérem.

Phil Jones byl velkým talentem. Vychoval ho Blackburn, se kterým vstoupil do velkého fotbalu. V roce 2011 za něj Manchester United zaplatil skoro 20 milionů eur. V té době to byla pořádná pálka. I kvůli zraněním ale nikdy nenaplnil potenciál, jenž v sobě měl. Když už ke konci svého hráčského působení hrál, byl spíše pohromou než posilou, a tak od roku 2019 nehrál skoro vůbec. Měl údajně psychické potíže a posměch fanoušků mu skutečně ubližoval. Phil Jones byl meme stejně jako hned po něm Harry Maguire. Že by se tihle dva střetli na hřišti, to fanoušky Red Devills děsilo.

Po minulé sezóně mu skončila smlouva. Novou nikde zatím nepodepsal a ačkoliv ještě kariéru oficiálně neukončil a na Transfermarketu u něj stále svítí hodnota 1,5 milionu eur, vypadá to, že 31letého stopera, který posbíral i 27 reprezentačních startů, už na fotbalových hřištích jako hráče nikdy neuvidíme. Aktuálně je sice zpět v Manchesteru United, ale v úplně jiné pozici. Na sociálních sítích sdílel snímky s tréninků mladíků v Manchesteru United a obeznámil své fanoušky o tom, co hodlá v budoucnu dělat. Popisek "Nová kapitola" k němu dokonale sedí.

Je super, že jsem začal s kurzem sportovního ředitelství pod záštitou PFA business school. Učím se během toho nové věci o tom, jak tahle hra funguje. Mezitím se stále snažím o trenérskou A licenci, a to v klubu, který mi toho tolik dal," řekl Phil Jones na svých sociálních sítích.

Phil Jones

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články