Zpět na » Premier League » Proč Mikel Arteta staví Rayu na úkor Ramsdalea? Osvětlil to Thierry Henry

Proč Mikel Arteta staví Rayu na úkor Ramsdalea? Osvětlil to Thierry Henry

Proč Mikel Arteta staví Rayu na úkor Ramsdalea? Osvětlil to Thierry Henry © iconsport.photo - David Raya

0

Líbilo se

21.09. - V posledních dvou duelech Mikel Arteta nechal obvyklou jedničku Aarona Ramsdalea na lavičce. Anglický reprezentant byl okamžitě spojován s odchodem, ale David Raya přicházel, aby Ramsdaleovi dělal konkurenci, nikoliv, aby ho nahradil. Thierry Henry, ikona Arsenalu a nyní televizní expert osvětlil, proč má vůbec Mikel Arteta důvod brankáře protáčet.

Aaron Ramsdale byl během minulé sezóny jednou z opor Arsenalu. Ačkoliv na konci sezóny šla jeho výkonnost strmě dolů a někdo si myslí, že jeho zhoršená výkonnost měla za následek ztrátu mistrovského titulu, je oblíbený a Mikel Arteta v něm má jistotu. Španělský kouč se ale rozhodl v létě přivést Davida Rayu jako konkurenci. Jeho krajan nestál malé peníze a bylo jasno, že nebude jen tak sedět na lavčce a čekat na šance v anglických pohárech. Poslední dva zápasy, proti Evertonu a PSV byl v základní sestavě právě on.

A pro Arsenal byl oporou. Težko hodnotit poté, co na něj v obou zápasech šlo dohromady 5 střeleckých pokusů, ale co měl, to splnil. Výpovědní hodnotou u španělského reprezentanta budou důležité zápasy proti těžkým soupeřům, jako North London Derby s Tottenhamem o víkendu. Situaci v Arsenalu bych přiorvnal k té ve Slavii. Ondřej Kolář chytal špatně, přišel Aleš Mandous, když strádal Mandous, Kolář ho zase zastoupil a takhle dokola. Důsledkem je to, že Slavia má nejlepší brankářskou dvojici v lize, stejně tak Arsenal. K situaci své řekl i Thierry Henry.

Není to o tom, kdo je správnou volbou a kdo ne. Arteta vidí Rayu jako toho, kdo mu vyhraje ligu. To se stalo už dříve. Odešel Leno a chytal Ramsdale, protože věděl, že mu vychytá top 4. Když hrajete za velký klub, budete mít konkurenci. Například když jste útočník. Nedáte šance a víte, že za chvíli může přijít někdo, kdo vás nahradí, není to o nějaké rotaci. Nemyslím si, že Arteta prostě jenom rotuje," řekl Thierry Henry.

Aaron Ramsdale a David Raya

David Suchý / cbssports.com

Noviny
Nejnovější články