Zpět na » Premier League » Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea

Premier League - Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea

Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Mychajlo Mudryk

0

Líbilo se

18.09. - Nový manažer, noví hráči, staré problémy. Ani Mauricio Pochettino s novým kádrem Chelsea zatím nenakopl. Po 5 kolech má jen 5 bodů a s jedinou výhrou se krčí na čtrnáctém místě. Bude snad opakovat tragická minulá sezóna? Stále se trápí i posila za 88,5 miliónu liber - Mychajlo Mudryk. Podle Mauricia Pochettina musí Ukrajinec správně pochopit hru Chelsea.

Mychajlo Mudryk při svém prvním startu v sezóně nedokázal zaujmout při bezbrankové remíze Chelsea na hřišti Bournemouthu; útočník za 88,5 miliónu liber ještě v 19 vystoupeních v Premier League nevstřelil gól.

Manažer Blues Mauricio Pochettino se domnívá, že Mychajlo Mudryk potřebuje lépe pochopit hru.

V 63. minutě byl Mudryk vystřídán a jeho neuspokojivé působení v Chelsea pokračuje.

Mudryk přišel na Stamford Bridge ze Šachtaru Doněck v lednu na osm a půl roku a zatím se mu nedaří zapůsobit, ale Pochettino věří, že dvaadvacetiletý hráč potřebuje více času na adaptaci na Premier League.

Trenér Chelsea řekl pro Sky Sports: „Zlepšuje se. Stále se potřebuje učit, Premier League je velmi rychlá, rychlost hry je opravdu vysoká.“

„Myslím, že je to o tom, aby lépe pochopil naši hru, snažil se být někdy více propojen s týmem.“

„Musíme mu dát čas a možnost, aby se v průběhu sezony zlepšoval.“

Mudryk byl součástí výdajů ve výši jedné miliardy liber, které Chelsea od převzetí Toddem Boehlym v květnu loňského roku vynaložila, ale její výdaje se nepromítají do úspěchů na hřišti - po bezbrankové remíze v Bournemouthu získala z úvodních pěti zápasů pět bodů.

Chelsea v letošní sezóně Premier League vstřelila pouze pět gólů, což je nejméně po pěti zápasech v nejvyšší soutěži od sezóny 1995/1996 (5), kdy skončila na 11. místě.

Blues v neděli na Vitality Stadium promarnili několik šancí a Pochettino přiznal, že pokud chtějí vyřešit své problémy se skórováním, musí být jeho tým před brankou klidnější.

Řekl: „Musíme se snažit dál. Jde o to zlepšit naši efektivitu před brankou.“

"Musíme být také klidní, ale za takových okolností není pro hráče snadné být před brankou klidný, ale nemůžeme nikoho obviňovat."

Pochettino o bučení: Fanoušci si mohou dělat, co chtějí

Někteří fanoušci Chelsea spustili se závěrečným hvizdem v Bournemouthu bučení, protože po remíze 0:0 se Blues krčí na 14. místě s jedinou výhrou v prvních pěti ligových zápasech.

Pochettinovi svěřenci byli vypískáni i při domácí porážce s Nottinghamem Forest před reprezentační přestávkou.

„Nebudu žádat fanoušky o trpělivost,“ řekl bývalý šéf Tottenhamu. „Mohou se chovat tak, jak chtějí.“

„Nemůžeme se vymlouvat, protože si myslím, že to bylo rozhodnutí klubu udělat to, co musíme udělat, ale je to proces a my musíme být silní v naší víře.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články