Zpět na » Premier League » Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea

Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea

Mychajlo Mudryk musí lépe pochopit naši hru, říká Mauricio Pochettino po dalším trápení Chelsea © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Mychajlo Mudryk

0

Líbilo se

18.09. - Nový manažer, noví hráči, staré problémy. Ani Mauricio Pochettino s novým kádrem Chelsea zatím nenakopl. Po 5 kolech má jen 5 bodů a s jedinou výhrou se krčí na čtrnáctém místě. Bude snad opakovat tragická minulá sezóna? Stále se trápí i posila za 88,5 miliónu liber - Mychajlo Mudryk. Podle Mauricia Pochettina musí Ukrajinec správně pochopit hru Chelsea.

Mychajlo Mudryk při svém prvním startu v sezóně nedokázal zaujmout při bezbrankové remíze Chelsea na hřišti Bournemouthu; útočník za 88,5 miliónu liber ještě v 19 vystoupeních v Premier League nevstřelil gól.

Manažer Blues Mauricio Pochettino se domnívá, že Mychajlo Mudryk potřebuje lépe pochopit hru.

V 63. minutě byl Mudryk vystřídán a jeho neuspokojivé působení v Chelsea pokračuje.

Mudryk přišel na Stamford Bridge ze Šachtaru Doněck v lednu na osm a půl roku a zatím se mu nedaří zapůsobit, ale Pochettino věří, že dvaadvacetiletý hráč potřebuje více času na adaptaci na Premier League.

Trenér Chelsea řekl pro Sky Sports: „Zlepšuje se. Stále se potřebuje učit, Premier League je velmi rychlá, rychlost hry je opravdu vysoká.“

„Myslím, že je to o tom, aby lépe pochopil naši hru, snažil se být někdy více propojen s týmem.“

„Musíme mu dát čas a možnost, aby se v průběhu sezony zlepšoval.“

Mudryk byl součástí výdajů ve výši jedné miliardy liber, které Chelsea od převzetí Toddem Boehlym v květnu loňského roku vynaložila, ale její výdaje se nepromítají do úspěchů na hřišti - po bezbrankové remíze v Bournemouthu získala z úvodních pěti zápasů pět bodů.

Chelsea v letošní sezóně Premier League vstřelila pouze pět gólů, což je nejméně po pěti zápasech v nejvyšší soutěži od sezóny 1995/1996 (5), kdy skončila na 11. místě.

Blues v neděli na Vitality Stadium promarnili několik šancí a Pochettino přiznal, že pokud chtějí vyřešit své problémy se skórováním, musí být jeho tým před brankou klidnější.

Řekl: „Musíme se snažit dál. Jde o to zlepšit naši efektivitu před brankou.“

"Musíme být také klidní, ale za takových okolností není pro hráče snadné být před brankou klidný, ale nemůžeme nikoho obviňovat."

Pochettino o bučení: Fanoušci si mohou dělat, co chtějí

Někteří fanoušci Chelsea spustili se závěrečným hvizdem v Bournemouthu bučení, protože po remíze 0:0 se Blues krčí na 14. místě s jedinou výhrou v prvních pěti ligových zápasech.

Pochettinovi svěřenci byli vypískáni i při domácí porážce s Nottinghamem Forest před reprezentační přestávkou.

„Nebudu žádat fanoušky o trpělivost,“ řekl bývalý šéf Tottenhamu. „Mohou se chovat tak, jak chtějí.“

„Nemůžeme se vymlouvat, protože si myslím, že to bylo rozhodnutí klubu udělat to, co musíme udělat, ale je to proces a my musíme být silní v naší víře.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články