Zpět na » Premier League » Ať žije Richarlison: Trápící se útočník se postaral o historickou otočku proti Sheffieldu

Ať žije Richarlison: Trápící se útočník se postaral o historickou otočku proti Sheffieldu

Ať žije Richarlison: Trápící se útočník se postaral o historickou otočku proti Sheffieldu © iconsport.photo - Richarlison se stal hrdinou

1

Líbilo se

16.09. - Neprožívá nejlepší období. Ačkoliv se jeho týmu daří, nepodával dobré výkony a nedařilo se mu ani v reprezentačním dresu, kde byl obvykle zárukou gólů. Že by ale přišel Richarlisonův zlom v tu nejdůležitěšjí chvíli? Tottenham prohrával se Sheffieldem United, ale brazilský útočník po svém nástupu gólem a asistencí zápas otočil. Jde o nejpozdějí otočku historie soutěže. Tottenham vylepšil svůj rekord.

Poprvé od roku 1965 se stalo, že by Tottenham měl po 5 úvodních kolech na kontě 13 bodů a více. Ange Postecoglou dělá s týmem zázraky. Spurs předvádějí skvělé výkony a fanoušci opět mají být na koho hrdí. Svého nového kouče si zamilovali a s ním i výborné nové posily, které na hřišti dělají rozdíl. Letošek může být tou sezónou, kdy se Spurs konečně dostanou do oné země zaslíbené, kterou je společenství klubů, držících v rukou trofej. Ta poslední už je pěkně fousatá a další do severního Londýna nedokázal přivést Pochettino, Mourinho ani Conte.

Je tu ale jeden hráč, který byl stejně pod palbou kritiky. Jde o Richarlisona. Ten vloni přicházel z Evertonu jen za 3 miliony eur méně než Erling Haaland do Manchesteru City, ale za celou ligovou sezónu dal jediný gól. Dobře nehrál ani na začátku té nové, kdy patřil mezi nejhorší hráče Tottenhamu, ačkoliv z toho byly dobré výsledky. Nespravil se ani na reprezentačním srazu, kde po vystřídaní v posledním zápase s Peru seděl na lavičce v slzách. Mluví se o psychických problémech. Dostat se z toho ale musí na hřišti.

Dnes to dokázal. Tottenham ještě v 98. minutě prohrával 0:1 s Sheffieldem. To už nějakou chvíli byl Richarlison ve hře. Naskočil si na rohový kop Ivana Perišiče a parádní hlavičkou dokázal srovnat skóre. Už to byl hrdinský počin a stadion praskal ve švech. O 2 minuty později to byl Richarlison, kdo nabil Kulusevskimu a ten vymetl šibenici brankáře Fodderinghama. Psala se 100. minuta zápasu a Tottenham překonal svůj loňský rekord ze zápasu s Leicesterem. Teď je tento zápas se Sheffieldem vůbec nejpozdější otočkou v historii Premier League a z Richarlisona je hrdina.

Richarlison nahrál na vítězný gól

David Suchý / premierleague.com

Nejnovější články