Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Premier League » Jak Romelu Lukaku odradil Jeremyho Dokua od přestupu do Chelsea?

Jak Romelu Lukaku odradil Jeremyho Dokua od přestupu do Chelsea?

Jak Romelu Lukaku odradil Jeremyho Dokua od přestupu do Chelsea? © iconsport.photo - Jeremy Doku

0

Líbilo se

11.09. - Jeremy Doku se před pár týdny stal posilou Manchesteru City a už za něj stihl odehrát svůj první zápas. Všemu ale mohlo být jinak, kdyby mu kdysi nezatelefonoval Romelu Lukaku, jenž ho odradil od přestupu z Anderlechtu do Chelsea, když mu bylo teprve 15 let. Lukaku by o svých zkušenostech v The Blues mohl vyprávět. To něvěděl, že podruhé vstoupí do stejné řeky.

Už velmi dlouho je Jeremy Doku považován za jednoho z nejtalentovanějších belgických fotbalistů a zájem vzbuzoval už dlouho před tím, než se vůbec stal hráčem prvního týmu Andelechtu. Pokud vynecháme etapu, o které se ještě budeme bavit, Doku za Anderlecht debutoval v 16. V 18 už hrál za Lille v Ligue 1 a zářil na euru v belgickém dresu. Trápila ho zranění, ale přes těžkosti se dokázal přenést a po minulé sezóně ho do svých řad přivedl Manchester City, jenž za něj zaplatil až 60 milionů eur, což je dvojnásobek jeho tržní hodnoty.

Kdyby se ale kdysi rozhodl pro odchod z Anderlechtu, tenhle přestup by se možná nikdy neuskutečnil a kdo ví, kde by nyní 15násobný belgický reprezentant byl. Když mu bylo 15 let, velký zájem o něj měla Chelsea a on reálně zvažoval tento přesun do Anglie. Proč si nakonec nevybral akademii The Blues? Přesvědčit ho pomohl Romelu Lukaku. Ten jako velmi mladý ozářil Anderlecht a vybral si přestup do Chelsea, kde ale nikdy nedostal šanci. To asi poodkrývá, že Lukaku nikdy neměl k Chelsea blízko a i to může být jedním z důvodů neúspěchu i po návratu na Stamford Bridge.

„Stále si pamatuji, jak jsem ve své kanceláři mluvil s Romeluem Lukakuem o problému, že naši hráči nám nejsou oddaní a chtějí odcházet velmi brzy. Problém byl hlavně Jeremy Doku. Romelu mi řekl „Dej mi svůj telefon, já mu zavolám". Stále mám to video v telefonu. Můžete tam slyšet Romelua jak říká Jeremymu s jeho rodinou, ať zůstanou v Anderlechtu, že je dobrý a je to pro něj to nejlepší," řekl šéf akademie beligckého klubu Jean Kindermans.

Romelu Lukaku a Jeremy Doku

David Suchý / standart.co.uk

Nejnovější články