Zpět na » Premier League » Owen čeká na novou smlouvu

Premier League - Owen čeká na novou smlouvu

0

Líbilo se

17.10. - Věčně zraněný útočník Newcastlu United Michael Owen se nedávno naplno rozhovořil o problému, proč mu nebyla nabídnuta nová smlouva. Jde o to, že trenér Sam Allardyce jej potřebuje vidět v dlouhodobém, plném zatížení, než učiní rozhodující krok.

Big Sam ví co dělá. Owen od svého příchodu v roce 2005 z Realu Madrid odehrál za mužstvo z Tyneside jen hrstku zápasů, neboť pořád musí řešit neutuchající zdravotní lapálie. Nelze se proto divit, že Allardyce chce předejít tomu, aby kosa nedopadla na kámen.

„Rád bych ho viděl hrát v příštích 20 utkáních předtím, než mu předložím nový kontrakt. Nejdůležitější je, aby byl schopný nastupovat každý týden a my si byli jisti, že to zvládne a můžeme se pak podle toho zařídit. Pokud to znamená, že ho ztratíme na konci dne nebo nikoliv – to neovlivníme, protože, když se to stane, nic s tím nenaděláte. Ovšem chceme ho vidět dávat góly a pravidelně hrát. V době, kdy je Michael zdravý a střílí branky, by ho chtěli všichni trenéři do svého týmu,“ tvrdí Allardyce.

Owen byl od příchodu na St. James Park z „Bílého baletu“ za 17 miliónů liber třikrát mimo hru. Jednou s kolenem, pak jej vyřadilo ze hry poraněné chodidlo a naposledy třísla. Jméno dřívějšího forvarda Liverpoolu tak v poslední době bylo nejvíce skloňováno v souvislosti s přestupem do Manchesteru City, neboť Magpies jeho angažmá zatím vychází pěkně draho. Řečeno s trochou nadsázky: Každý start je vyjde na jeden milion liber.

Newcastle však Owena neprodá a klub odhalil, že klauzule, podle níž by mohl odejít už pozbývá platnosti. „Byl tam dodatek, jenž Michaelovi umožňoval odejít za určitou částku v minulém přestupním termínu a v době předtím. Nyní ovšem už tato klauzule není platná,“ prozradil „Velký Sam“.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články