Zpět na » Premier League » Al-Ittihad ne jak odpověď nepřijímá: Pro Salaha je nachystán faraonský plat, Liverpool údajně s přestupem souhlasí

Al-Ittihad ne jak odpověď nepřijímá: Pro Salaha je nachystán faraonský plat, Liverpool údajně s přestupem souhlasí

Al-Ittihad ne jak odpověď nepřijímá: Pro Salaha je nachystán faraonský plat, Liverpool údajně s přestupem souhlasí © iconsport.com - Mohamed Salah pokořil další rekord

1

Líbilo se

24.08. - BULVÁRNÍK Saudský klub chce egyptského hráče získat do svého týmu za každou cenu a ne jako odpověď nebere. Reds by velmi neradi přišli o svůj symbol, ale před určitými nabídkami už daly zelenou přestupu i jiné kluby a naplnily svou pokladnu. Na začátku srpna sice hráčův agent vyvrátil spekulace o tom, že by s Al-Ittihadem jednal, ale zprávy ze saudské ligy tvrdí něco jiného: na Salaha čeká faraonský plat, který by měl dokonce překonat i částku, jež na výplatní pásce má Cristiano Ronaldo.

A co když bude další velkou posilou saudské ligy Mo Salah? Liverpool opakovaně zdůraznil, že se klubová ikona z Liverpoolu nestěhuje, ale Al-Ittihad, který již přivedl Karima Benzemu z Realu Madrid a před několika týdny z Reds přetáhl Fabinna, nemá v úmyslu zastavit se. Právě naopak, připravuje závěrečný útok a chce jít naplno do boje o hráče poté, co na přelomu července a srpna inkasoval první ne.

Liverpool již údajně saudským zájemcům i samotnému hráči zopakovali, že není na prodej, a to nejen proto, že týden před koncem letního přestupového trhu by jej jen velmi těžko nahrazovali. Saudské kluby ale v posledních měsících dokázaly, že mají v rukávu ty správná esa a finančními argumenty dokáží přesvědčit každého.

Zvěsti o přechodu Salaha do saudské ligy utichly před dvěma týdny poté, co hráčům agent zaujal jasné stanovisko a popřel spekulace o odchodu egyptského reprezentanta z Liverpoolu. „Kdybychom chtěli letos opustit Liverpool, neprodloužili bychom před rokem smlouvu,“ napsal Ray Abbas Issa 7. srpna na sociální sítě.

Nový kontrakt hráči přinesl vylepšené platové podmínky, které z něj s ročním příjmem 11,7 milionu eur dělají nejlépe placeného hráče v historii klubu. Al-Ittihad ovšem hráči nabídl v první fázi 180 milionů eur za dva roky v lize a Liverpoolu 70 milionů eur. „Mohamed je i nadále odhodlán hrát za Liverpool,“ byla velmi jasná odpověď, po které následoval asistence v prvním ligovém utkání proti Chelsea a gól při sobotní výhře s Bournemouthem.

Al-Ittihad ale zbraně nesložil a v zákulisí připravoval nový útok. Pro egyptského hráče by nyní měla být připravena tříletá smlouva nabídka Liverpoolu se zvýšila na 115 milionů eur. Jednatřicetiletý Salah zůstává pro Reds nedotknutelný a jeho odchod by se rovnal malému zemětřesení. Před faraonskou nabídkou, která podle některých zdrojů činí až 200 milionů eur za sezónu, nelze zavírat oči

Andrea Suttnerová / gazzetta.it, corrieredellosport.it

Nejnovější články