Zpět na » Premier League » Hon na novou dvojku pokračuje. Manchester United jde po Bayindirovi z Fenerbahce

Hon na novou dvojku pokračuje. Manchester United jde po Bayindirovi z Fenerbahce

Hon na novou dvojku pokračuje. Manchester United jde po Bayindirovi z Fenerbahce © iconsport.photo - Altay Bayindir

1

Líbilo se

22.08. - Tom Heaton je zraněný, Dean Henderson na odchodu a Matěj Kovář je už nyní mimo klub. Manchester United tedy shání novou brankářskou dvojku, která bude krýt záda Andrému Onanovi. Mluvilo se o Vlachodimosovi z Benficy, ale nyní vedení upírá zrak na Altaye Bayindira z Fenerbahce. Ten chce odejít a stál by pouhých 7 milionů eur. Přitom jde o velmi kvalitního gólmana.

Altay Bayndir se do dospělého fotbalu poprvé dostal jako brankář Ankaragucu. Klub z hlavního města ale velmi brzy přerostl. Chytat začal v době, kdy mu bylo teprve 18 let. Postupně s klubem postoupil ze třetí ligy až mezi tureckou elitu. Tam odchytal 17 zápasů a přestoupil do Fenerbahce. Možná překvapivě se tam stal okamžitě jedničkou a je jí až dodnes. Za slavný klub z Istanbulu odchytal již 145 zápasů. Stále je mu navíc 25 let. Od svých 23 je součástí tureckého národního týmu a mluví se o něm s velkým respektem.

Jenomže Fenerbahce už přerostl a ve 25 letech je čas, aby vyletěl z tureckého hnízda a posunul se na vyšší level. Jako o nové jedničce se o něm mluvilo v souvislosti s Ajaxem. Geronimo Rulli chce odejít a Ajax tak sháněl novou jistotu do branky. Ajax ale přivedl mladého Ramaje z Ajaxu a zdá se, že trenér věří i Gorterovi, který naskočil při Rulliho zranění, které komplikuje přestup. Tato možnost, ta nejreálnější a nejpokročilejší tak pro tureckého gólmana padla. Mluvilo se také o Saudské Arábii, ale pro Bayindira nyní přichází životní šance.

Manchester United totiž nemá za Onanu dvojku a ta je nutností. Co kdyby se Onana zranil? Ale také by mu dala možnost odpočinku při pohárových kláních. Mluvilo se o Vlachodimosovi z Benficy, ale to zřejmě padá. Ten Hagovi do oka padl Bayindir a Red Devills už údajně zaplatili jeho výstupní klauzuli. Ta má být pouze ve výši 7 milionů eur. Podle některých zahraničních médií by měl v Manchesteru podstupovat zdravotní prohlídku, ale zřejmě tomu tak není. Strana hráče se stranou klubu zatím jednají. Každopádně Fenerbahce dotahuje přestup Chorvata Livakoviče, který už je vytipovanou náhradou blízko přestupu už déle než měsíc.

David Suchý / dailymail.co.uk

Nejnovější články