Zpět na » Premier League » Benjamin Mendy shledán nevinným ze znásilnění a pokusu o znásilnění

Benjamin Mendy shledán nevinným ze znásilnění a pokusu o znásilnění

Benjamin Mendy shledán nevinným ze znásilnění a pokusu o znásilnění © iconsport.photo - nevinny benjamin mendy

0

Líbilo se

15.07. - Benjamin Mendy byl po obnoveném soudním řízení zproštěn obvinění ze znásilnění ženy ve svém sídle. Osmadvacetiletý hráč, kterého Manchester City minulý měsíc propustil, dnes plaka štěstím, když byl shledán nevinným.

Mendy byl obviněn, že v říjnu 2020 napadl dvě ženy během večírků na zámku. Čelil opakovanému soudnímu řízení v jednom případě znásilnění a jednom případě pokusu o znásilnění. Po třech hodinách jednání však porotci u korunního soudu v Chesteru Francouze zprostili obou obvinění.

Již dříve byl po soudním procesu shledán nevinným v dalších obviněních.

Jenny Wiltshireová, vedoucí oddělení závažné a obecné kriminality v advokátní kanceláři Hickman & Rose, uvedla: "Všichni obžalovaní byli původně odsouzeni k trestu. Benjamin Mendy by rád poděkoval členům poroty za to, že se v tomto procesu soustředili na důkazy, a nikoli na fámy a narážky, které tento případ provázely od samého počátku. Je to již podruhé, co byl pan Mendy souzen a porota ho shledala nevinným. Je potěšen, že obě poroty dospěly ke správným verdiktům a shledali ho nevinným. "

"Od doby, kdy policie začala tuto záležitost vyšetřovat, uplynuly téměř tři roky. Pan Mendy se snažil zůstat silný, ale proces na něj měl nevyhnutelně vážný dopad. Děkuje všem, kteří ho během tohoto utrpení podporovali, a nyní žádá o soukromí, aby mohl začít znovu budovat svůj život."

Mendy se stal nejdražším obráncem světa, když ho City v roce 2017 podepsali z AS Monako za 52 milionů liber. Na Etihadu získal tři tituly v Premier League a dva EFL Cupy. Byl také členem vítězného týmu Francie na mistrovství světa v roce 2018.V současné době je po svém propuštění bez klubu.

Petr Magasanik / twitter.com, sportible.com

Nejnovější články