Zpět na » Premier League » Tottenham Hotspur posiloval. Ze Šachtaru Doněck přivedl jako volného hráče Manora Solomona

Tottenham Hotspur posiloval. Ze Šachtaru Doněck přivedl jako volného hráče Manora Solomona

Tottenham Hotspur posiloval. Ze Šachtaru Doněck přivedl jako volného hráče Manora Solomona © iconsport.photo - Manor Solomon

0

Líbilo se

11.07. - Tottenham Hotspur před novou sezónou ještě více posílil svoji ofenzívu a po příchodu Jamese Maddisona z Leicesteru City nyní získal také křídelního záložníka Manora Solomona. Izraelský křídelník, který dosud patřil Šachtaru Doněck, ale minulou sezónu strávil na hostování ve Fulhamu, podepsal jako volný hráč se Spurs pětiletou smlouvu.

Manor Solomon si angažmá v Premier League vyzkoušel už během poslední sezóny, kterou strávil na hostování ve Fulhamu a za Cottagers vstřelil ve 24 odehraných zápasech pět branek.

Nyní se do Anglie vrací, když jako volný hráč podepsal se Spurs smlouvu do roku 2028 a stal se tak již třetí letní posilou Tottenhamu, který před ním přivedl za 40 milionů liber záložníka Jamese Maddisona a za 17,3 milionu liber získal brankáře Guglielma Vicaria.

Vedle toho navíc Spurs trvale podepsali také Dejana Kulusevskiho a Pedra Porra, kteří v Londýně dosud jen hostovali.

Solomon mohl letos v létě opustit Šachtar Doněck jako volný hráč díky rozhodnutí FIFA, které umožnilo neukrajinským hráčům pozastavit své smlouvy v klubu kvůli válce v zemi.

Ukrajinský klub s tímto kontroverzním rozhodnutím nesouhlasil už od jeho loňského vydání, kdy právě díky němu mohl Solomon odejít hostovat do Fulhamu.

Solomonovi zbývalo šest měsíců do konce smlouvy v Šachtaru, která by mu vypršela v prosinci tohoto roku, ale prodloužení platnosti rozhodnutí FIFA o další krok překročilo konec smlouvy a umožnilo mu už nyní odejít bez náhrady z klubu.

Tottenham nicméně bude během léta hostit charitativní zápas se Šachtarem, jehož výtěžek půjde na charitativní sociální nadaci Šachtaru, která od ruské invaze poskytuje finanční, humanitární a lékařskou podporu rodinám po celé Ukrajině.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články