Zpět na » Premier League » Fanoušci Manchesteru United na protest proti Glazerovcům zablokovali vchod do klubového fanshopu

Fanoušci Manchesteru United na protest proti Glazerovcům zablokovali vchod do klubového fanshopu

Fanoušci Manchesteru United na protest proti Glazerovcům zablokovali vchod do klubového fanshopu © iconsport.photo - fanoušci United jsou již pár let nespokojení

1

Líbilo se

27.06. - EXKLUZIVNĚ Fanoušci United v posledních letech pravidelně protestují proti svým dlouholetým majitelům. Před pár lety musel být dkonce zrušen domácí zápas proti Liverpoolu právě kvůli protestům. Skupina fanoušků se dnes opět rozhodla vyjádřit nespokojenost a zablokovali vchod do klubového Megastoru.

Manchester United plánuje v současném finančním roce rekordní roční příjmy ve výši až 640 milionů liber, zatímco sága kolem převzetí klubu pokračuje. Majitelé United, rodina Glazerů, zvažují nabídky na převzetí klubu od katarského bankéře šejka Jassima a sira Jima Ratcliffa, zakladatele chemické společnosti Ineos.

Zprávy naznačují, že nabídka šejka Jassima - která se týká 100 % klubu - je nyní nejpravděpodobnější,že bude přijata.

Fanoušci Manchesteru United v rámci svého posledního protestu proti Glazerům zablokovali vchod do klubového megastoru. Skupina fanoušků The 1958 se rozhodla dát své pocity znovu najevo v den, kdy United oznámili svou novou domácí sadu pro sezónu 2023/24.

Úterní protest přichází uprostřed všeobecné frustrace z nedostatečného pohybu v souvislosti s diskutovaným převzetím klubu. Přestože účast nebyla nijak monumentální, asi 100 fanoušků vystavilo řadu protiglazardních transparentů a dokonce zablokovalo průchod do megastoru pro všechny, kteří si chtěli koupit nový dres.

V prohlášení, které potvrdilo plány na protest, se píše, že v roce 1958 se uskutečnil protest: "Drtivá většina fanoušků United si přeje, aby byl tento zdlouhavý proces prodeje ukončen, přičemž většina z nich podporuje úplný prodej, alespoň na základě našich průzkumů. Protest plánovaný na úterý má dát tento vzkaz jasně najevo."

Šejk Jassim i britský miliardář Sir Jim Ratcliffe předložili své návrhy, ale pokrok se zpomalil a ani sedm měsíců poté, co Glazerovi oznámili, že "prozkoumají strategické alternativy pro klub", nepadlo žádné oficiální slovo o možném prodeji.

Sága kolem převzetí začíná vážně brzdit přípravy United na příští sezónu a bývalý obránce Patrice Evra vyzval k tomu, aby se věci co nejdříve uzavřely, než bude pozdě. "O této dohodě se bavíme už kolik měsíců? Od listopadu. Myslím, že je to důležité pro fanoušky, pro hráče a samozřejmě i pro Erika ten Haga. Nevíme, kdo bude novým majitelem. Bylo by správné tuto situaci vyřešit co nejdřív. Pro dobro klubu."

Ve finančních výsledcích za třetí čtvrtletí končící 31. březnem 2023, které byly zveřejněny v úterý, byl zvýšen výhled příjmů pro současný finanční rok na rekordních 630 až 640 milionů liber.

Důvodem je rekordní návštěvnost zápasů a příjmy z prodeje zápasů. Prodej vstupenek na sezonu 2022-23 překonal předchozí rekord z let 2016-17, kdy se jich prodalo 2,4 milionu.

Petr Magasanik / twitter.com, sportbible.com

Nejnovější články