Zpět na » Premier League » McClaren: Penalta byla hanebná

McClaren: Penalta byla hanebná

0

Líbilo se

17.10. - Anglie nedokázala ve středečním kvalifikačním utkání udržet vedení na hřišti Ruska a nakonec prohrála 1:2. Nulový bodový zisk znamená jediné - národní tým Albionu už nemá postup ve svých rukách a ve zbývajících utkáních se musí spolehnout na pomoc soupeřů.

"Měli jsme zápas pevně pod kontrolou a nakonec jsme prohráli. Už jsem takových zápasů několik zažil. Nedovedu si vysvětlit, jak je možné, že jsme nakonec na straně poražených. Situace je složitá. Musíme se spolehnout na klopýtnutí Ruska s Izraelem," říká manažer Steve McClaren.

Zápas se pro Anglii vyvíjel příznivě, když ji nádherným volejem poslal do vedení Wayne Rooney. Jenomže to byl právě útočník Manchesteru United, který na hranici šestnáctky fauloval Konstantina Zirjanova a jeho zákrok byl oceněn pokutovým kopem, který následně Pavljučenko proměnil.

"Díval jsem se na tu sitaci znovu. Je to absolutní hanebnost. Bylo to mimo pokutové území. Rozhodčí na to koukal z dálky, ale takové momenty rozhodují utkání. Následující minuty byly bláznivé, naneštěstí jsme inkasovali i podruhé. Hráče však za neplnění taktiky nemohu kárat, dali do zápasu hodně sil a odhodlání. Po 70 minutách bych nikdy neřekl, že takový zápas můžeme prohrát," pokračuje anglický lodivod.

Sitauce ve skupině E je nyní taková, že pokud Rusové porazí ve zbývajících dvou utkáních Andorru a Izrael, budou to právě oni, kdo spolu s Chorvatskem postoupí na závěrečný turnaj EURO. McClaren věří, že zápas mezi Ruskem a Izraelem ještě může zamíchat kartami.

"Nevzdáváme se. Musíme to dotáhnout do konce. V Izraeli se nevyhrává snadno. Oni musí, ještě nemají vyhráno," dodává McClaren.

"Nemůžu uvěřit tomu, že už to nemáme ve svých rukách. Pro Anglii by bylo něco nemyslitelného, kdyby na závěrečném turnaji chyběla. Ale musíme za to přijmout zodpovědnost," je si vědom svízelné situace kapitán Steven Gerrard.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Nejnovější články