Zpět na » Premier League » Které hvězdy Leicesteru, Leedsu a Southamptonu v Championship neuvidíme?

Které hvězdy Leicesteru, Leedsu a Southamptonu v Championship neuvidíme?

Které hvězdy Leicesteru, Leedsu a Southamptonu v Championship neuvidíme? © iconsport.photo - James Maddisson bude horkým zbožím

1

Líbilo se

30.05. - Letošní sezóna Premier League nabídla spoustu překvapení. Kromě fantastických výkonů Arsenalu, neskutečného zlepšení Newcastlu nebo De Zerbiho Brightonu je to ale i sestup Leicesteru, který měl tým na to, aby bojoval o evropské poháry. Vedle něj do Championship míří i Leeds a Southampton. Jejich hvězdní hráči ale druhou ligu hrát rozhoně nebudou. O koho se jedná?

Leicester City

James Maddisson - Od svého příchodu z Norwiche v roce 2018 byl odchovanec Coventry pokaždé velkou oporou Foxes. Většinou ale Leicester bojoval o evropksé poháry a dokonce i o Ligu mistrů. Vždy sice neúspěšně, ale tým měl Brendan Rodgers opravdu skvělý. Maddisson dal za 5 sezón 43 gólů a na dalších 32 přihrál. I letošní sezóna, ve které se Leicester trápil byla z jeho strany skvělá. 26letý anglický reprezentant zapsal 10+9. Není šance že zůstane. Jeho hodnota je 55 milionů eur. Mezi zájemci je hlavně Newcastle a mluvilo se o Arsenalu.

James Maddisson

Harvey Barnes - I 25 letý rychlík byl podobně jako Maddisson vždy velkou oporou Leicesteru. Je odchovancem klubu a pořádně se začal prosazovat v roce 2019, po návratu z podařeného hostování ve West Bromu. První půl rok byl adapatační, pak se ale rozjel. Za 4 sezóny dal velmi pěkných 34 ligových gólů a 23 asistencí. V této sezóně dal gólů dokonce 13. Z individuálního hlediska celkem podařený ročník. Moc dalších opor ale Leicester neměl. O konkrétních zájemcich se moc nemluví. Mohl by se ale hodit do Newcastlu nebo Aston Villy. Jeho hodnota je v 25 letech 32 milionů eur.

Harvey Barnes a James Maddisson

Leeds United

Tyler Adams - Pro Leeds bylo jeho zranění velkou čárou přes rozpočet. Po většinu sezóny byl totiž kapitán reprezentace USA obrovskou oporou a jeho přestup z Lipska byl pro The Whites klíčovým. Je mu stále jen 24 let. Všechno má ještě před sebou a letos v Premier League nám předvedl, že obstojí na výbornou i v nejlepší lize světa. Pro ostatní kluby by po sestupu nemusel být nijak drahou alterantivou. Jeho hodnota je 20 milionů eur. Mluví se o tom, že by mohl nahradit Declana Rice ve West Hamu. Zapadl by skvěle.

Tyler Adams

Wilfried Gnonto - Jeden z největších talentů italského fotbalu. Odchovanec Interu, který ale první dva roky profesionální kariéry strávil v Curychu, než se rozhodl pro přesun do Leedsu. Přestože 2 góly a 4 asistence nejsou nijak závratná čísla, Gnonto si získal srdce fanoušků a v létě o něj bude velký zájem. Má obří potenciál a nakročeno k tomu, aby byl jedním z nejlepších v Evropě. Je mu pouze 19 let. Všechno před sebou. Zájem by mohly mít kluby jako Brighton, Aston Villa nebo hned několik klubů hrajících Serii A.

Wilfried Gnonto

Southampton

James Ward-Prowse - Kapitán a odchovanec týmu, který zůstal The Saints věrný i přes všechny nabídky a možnosti, které během let měl. Letošní sezóna pro něj byla individálně opět skvělá, dal 9 gólů a na 4 přihrál. Je ikonou Southamptonu, která klub přerostla už dávno a nyní se bude řešit, kde bude působit dále. Možností je samozřejmě i setrvání v Southamptonu, ale byla by ho obrovská škoda. Ward-Prowse je jedním z nejlepších záložníků celé Premier League. Dlouho se mluví o Tottenhamu nebo West Hamu.

James Ward-Prowse

Romeo Lavia - Jedno z největších hráčských překvapení této sezóny. 18letý Lavia skočil rovnýma nohama z akademie Manchesteru City do Premier League. A trvalo pár zápasů aby na Etihad Stadium litovali. Lavia byl jedním z nejlepších defenzivních záložníků a dokázal se vybičovat zejména proti nejsilnějším soupeřům. V létě o něj bude obrovský zájem. Ten bude prakticky ze všech velkých klubů z Premier League. Mluví se o Chelsea nebo Liverpoolu. Manchester City má klauzuli na zpětný odkup. Ta je ale aktivní až příští rok.

Romeo Lavia

David Suchý / goal.com

Nejnovější články