Zpět na » Premier League » Jacob Ramsey z Aston Villy vyhrál Premier League Academy Graduate Award pro nejlepšího odchovance roku

Premier League - Jacob Ramsey z Aston Villy vyhrál Premier League Academy Graduate Award pro nejlepšího odchovance roku

Jacob Ramsey z Aston Villy vyhrál Premier League Academy Graduate Award pro nejlepšího odchovance roku © iconsport.photo - Jacob Ramsey odehrál skvělou sezónu

0

Líbilo se

24.05. - Projít všemi kategoriemi svého týmu z dětství, prosadit se v A-týmu a zářit v Premier League. Sen každého kluka z akademie anglických klubů. Dosáhne toho jen malinké procento, ale pak to stojí za to. Tak jako u Jacoba Ramseyho, který se stal oporou Aston Villy a za své letošní výkony si zasloužil ocenění Odchovance roku v Premier League.

Jacob Ramsey společně se svým mladším bratrem Aaronem, jenž mimochodem zářil na hostování v Norwichi a Middlesbrough, nastoupil do akademie Aston Villy už jako velmi mladý. Jacobovi bylo teprve 6 let. Debutu v prvním týmu se dočkal v roce 2019, kdy se Aston Villa zpamatovávala ze sestupu v Championship. Bylo mu 17 let. Po postupu šanci v Premier League nedostal, ale hostoval v League One v dresu Doncasteru. Pak už to ale začalo. 22 startů během premiérové sezóny v nejtěžší lize světa. V té minulé už to bylo 34, stal se členem základní sestavy a dal i 6 branek.

Místo v sestavě mu zůstalo i pro tuto sezónu, která nezačala pod Gerrardem vůbec dobře, ale po příchodu Unaie Emeryho se z Aston Villy stal obávaný soupeř. A to právě i díky 21letému Ramseymu ve středu zálohy. Párkrát naskočil i na levé straně, ale vždy si odehrál svoje a byl výborný. Jeho cenovka vyletěla až na 32 milionů eur a v příštích měsících o něj bude rozhodně zájem. Naposledy na sebe upozornil gólem do sítě Liverpoolu při remíze 1:1, kdy branku oslavil přímo před fanoušky The Reds a ukázal, jak moc pro něj Aston Villa znamená.

Za svých 6 gólů a 5 asistencí si nyní Ramsey může doma vystavit ocenění Premier League Academy Graduate Award pro nejlepšího odchovance do 21 let, který během sezóny předvádí nejlepší výkony. Předešlými vítězi jsou třeba Bukayo Saka, Mason Mount nebo Marcus Rashford. Předešlí výherci to dotáhli opravdu hodně daleko, ale spojuje je to, že dosud nastupují právě za kluby, které je vychovaly. Vyplní se to i u Ramseyho a stále rostoucího projektu Aston Villy? Ten míří velmi dobrým směrem a s Unaiem Emerym má velký potenciál.

Jacob Ramsey

David Suchý / premierleague.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články