Zpět na » Premier League » Pep Guardiola: Roberto De Zerbi je jedním z nejvlivnějších trenérů za posledních 20 let

Pep Guardiola: Roberto De Zerbi je jedním z nejvlivnějších trenérů za posledních 20 let

Pep Guardiola: Roberto De Zerbi je jedním z nejvlivnějších trenérů za posledních 20 let © iconsport.photo - Roberto De Zerbi dostal poklonu i od Pepa Guardioly

0

Líbilo se

23.05. - Pokud jste trenér a klobouk před vámi smekne samotný Pep Guardiola, asi už musíte něco dělat opravdu dobře. Právě podle kouče Manchesteru City je Roberto De Zerbi, lodivod Brightonu, jedním z nejvlivnějších trenérů za posledních 20 let. Italský kouč je v kurzu a to co letos po příchodu do Anglie se Seagulls svedl, to je opravdová fantazie.

Roberto De Zerbi má za sebou i hráčskou kariéru, během které se mihnul i v AC Milán nebo Neapoli. Velkou díru do světa ale neudělal a po ukončení kariéry v roce 2013 se vrhl na trénování. Přes Foggiu, Palermo a Benevento se dostal až do Sassuola, kde vydržel 3 roky. On řídil přestupovou politiku, kterou mělo Sassuolo jednu z nejlepších v Evropě a během De Zerbiho éry vyprodukovalo opravdu skvělé hráče, kteří šli dál. Jmenujme třeba Mattea Politana, Meriha Demirala nebo Manuela Locatelliho.

Minulou sezónu strávil v Šachťaru Doněck, ale kvůli situaci na Ukrajině později skončil. Během této sezóny převzal Brighton, odkud Chelsea vykoupila Grahama Pottera. Začaly se dít věci. Seagulls brzy na Pottera zapomněli, protože pod mladým italským koučem tým dosahoval díky skvělým výkonům na ještě lepší výsledky, hráči se dostali do životní formy, mladíci dostávají šance, chytají je za pačesy a klub si díky tomu poprvé v historii zahraje evropské poháry. Prostě fantazie, jejímž strůjcem je právě 43letý Ital.

Už zítra Brighton vyzve mistrovský Manchester City a při té příležitosti se na adresu klubu i samotného De Zerbiho vyjádřil Pep Guardiola a ten slovy chvály opravdu nešetřil.

Chci Brightonu poblahopřát k tomuto velkému úspěchu. K tomu, že se dostali do Evropské ligy. Podle mě je Roberto jeden z nejvlivnějších trenérů za posledních 20 let a jsem si tím naprosto jistý, stojím si za tím. Není tu žádný tým, který by hrál podobně, jejich styl je unikátní. Když přišel do Premier League, čekal jsem že to bude mít na ligu dobrý vliv, ale nečekal jsem, že za tak krátkou dobu. 20-25 šancí za zápas, drtí soupeře, nepouštějí ho k balónu, brankář je další záložník. Snažím se od nich učit. Jsou unikátní. Jako kdyby měli Michelinskou hvězdu," sklonil se Pep Guardiola.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články