Zpět na » Premier League » Boltonu se prozatím ujme Archie Knox

Premier League - Boltonu se prozatím ujme Archie Knox

0

Líbilo se

18.10. - Po včerejším odchodu manažera Sammyho Lee se Boltonu prozatím ujme trenér Archie Knox. Bývalý asistent Sira Alexe Fergusona však bude fungovat pouze jako provizorní řešení, hledání nového manažera stále pokračuje.

Ĺ edesátiletý Knox až do léta trénoval skotskou reprezentaci do jedenadvaceti let, poté se přesunul do Boltonu, kde měl na starosti koordinaci tréninků A-týmu. Zkušenosti nepostrádá, jelikož dříve působil jako asistent trenéra - pět let v Manchesteru United, dále pak v Glasgow Rangers a Evertonu.

V prohlášení klubu se můžeme dočíst, že Knox povede Bolton spolu s trenéry Rickym Sbragiou a Jimmym Phillipsem. Prvním úkolem nového tria bude připravit tým na sobotní střetnutí s Arsenalem. U kormidla však mohou zůstat i déle než jeden zápas, protože se dá očekávat, že Bolton nebude při výběru nového manažera jednat ukvapeně.

Podle bookmakerů je největším favoritem na tento post Paul Jewell, který před třemi lety dovedl Wigan do Premier League a v minulé sezóně s ním vybojoval záchranu. Ze zdravotních důvodů však klub po sezóně opustil. Prezident klubu Phil Gartside by rád uvítal také Chrise Colemana, který momentálně trénuje španělský Real Sociedad. Další jména, která se v souvislosti s Boltonem nejvíce skloňují, jsou Gary Megson, Graeme Souness, John Collins, Adrian Boothroyd i současný manažer Birminghamu Steve Bruce.

Phill Brown, který momentálně vede Hull City, odmítl spekulace, že by to měl být právě on, kdo usedne v Boltonu do manažerského křesla. U Trotters působil šest let jako hráč, v roce 1999 se stal členem trenérského týmu.

"Asi se spekulacím nevyhnu, ale jsem se svojí prací tady velmi spokojen. Je příjemné dozvědět se o zájmu jiného klubu, hlavně z Premier League, ale mám před sebou velký kus práce v Hull City," říká Brown.

Martin Vymyslický / fotbalportal.cz/bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články