Zpět na » Premier League » Chelsea FC uspořádala první otevřenou muslimskou hostinu na stadionu Premier League

Chelsea FC uspořádala první otevřenou muslimskou hostinu na stadionu Premier League

Chelsea FC uspořádala první otevřenou muslimskou hostinu na stadionu Premier League © iconsport.photo -

3

Líbilo se

27.03. - Nadace Chelsea včera večer uspořádala na Stamford Bridge otevřený iftar, který se poprvé konal na stadionu Premier League. Otevřený iftar byl uspořádán ve spolupráci s projektem Ramadan Tent Project u příležitosti islámského měsíce půstu, který trvá od rozbřesku do západu slunce, přičemž ramadán trvá do pátku 21. dubna.

Projekt Ramadan Tent Project je oceňovaná charitativní organizace založená v roce 2013, jejímž posláním je sbližovat komunity a rozvíjet porozumění ramadánu. Projekt Ramadan Tent Project slaví desetileté výročí.

Otevřený iftar umožnil muslimům dodržujícím ramadán shromáždit se ke společnému přerušení půstu a zároveň poskytl bezpečný prostor pro vzájemný dialog a zapojení.

Lord Finkelstein OBE řekl: "Jsme velká komunita se spoustou fanoušků z různých prostředí a chceme ctít, respektovat a sdílet radost každého fanouška. Jde o to říci ano lásce, začlenění, komunitě a ano každému, kdo chce být fanouškem Chelsea. Je velmi výjimečné, že jsme prvním klubem Premier League, který pořádá Open Iftar, a jsme na to nesmírně hrdí."

Tufail Hussain, ředitel britské organizace Islamic Relief, a Safwaan Hussein, imám z Islámského kulturního a vzdělávacího centra, doplnili projevy před modlitbou, kterou vedl Imran Abu Hassan. Poté se hosté shromáždili, aby společně přerušili půst u hřiště na Stamford Bridge.

Ramadán bude v Chelsea FC a Chelsea Foundation uznáván jako součást kampaně No To Hate, což je celoklubový program rovnosti, rozmanitosti a inkluze, který se zaměřuje na nenávist a diskriminaci a jehož cílem je vzdělávat všechny zúčastněné strany uvnitř i vně Chelsea FC a fotbalu.

Podpora náboženské tolerance je jednou z klíčových oblastí kampaně No To Hate, která se zaměřuje i na další náboženské svátky v průběhu celého kalendářního roku.

Petr Magasanik / twitter.com, chelseafc.com

Nejnovější články