Zpět na » Premier League » Evertonu hrozí odečet bodů kvůli údajnému porušení Financial Fair Play

Premier League - Evertonu hrozí odečet bodů kvůli údajnému porušení Financial Fair Play

Evertonu hrozí odečet bodů kvůli údajnému porušení Financial Fair Play © iconsport.photo -

0

Líbilo se

25.03. - Evertonu by mohl být v Premier League odečten bod poté, co byl předán nezávislé komisi kvůli údajnému porušení pravidel FFP. Porušení se týká sezóny 2021/22, v níž se jen těsně vyhnul sestupu do Championship.

V prohlášení ligy se uvádí: "V souladu s pravidlem Premier League W.82.1 liga potvrzuje, že dnes postoupila údajné porušení pravidel ziskovosti a udržitelnosti ligy ze strany fotbalového klubu Everton komisi podle pravidla Premier League W.3.4."

"Hodnoceným obdobím, za které je údajné porušení ze strany klubu, je období končící sezónou 2021/22. Komise jsou nezávislé na Premier League a členských klubech. Jednání před komisí bude v souladu s pravidlem W.82 Premier League neveřejné. Podle pravidla Premier League W.82.2 bude konečné rozhodnutí komise zveřejněno na internetových stránkách Premier League. Do té doby nebude liga poskytovat žádné další komentáře."

Oficiální vyjádření týmu, který opět bojuje o sestup do Championship a nedávno přivedl Seana Dycheho, zatím chybí. V minulé sezóně byli obviněni z možného porušení pravidel ziskovosti a udržitelnosti, přičemž Leeds United a Burnley podaly stížnost k Premier League.

Mluvčí klubu tehdy uvedl: "Úzce jsme spolupracovali s Premier League, abychom se ujistili, že jsme v souladu s předpisy. Jsme přesvědčeni, že jsme pravidla dodrželi. Externí auditoři nám řekli, co můžeme a co nemůžeme požadovat proti pandemii."

Vzhledem k tomu, že Toffees jsou v současné době pouze dva body nad sestupovým pásmem, přičemž do konce sezony zbývá odehrát pouhých 10 zápasů a mají odehráno více zápasů než aktuálně osmnáctý West Ham, odečet bodů by pravděpodobně ukončil jejich šance na udržení.

To by pro ně byl nejhorší možný scénář a místo toho by jim mohla hrozit pouze pokuta, pokud by se prokázalo, že se dopustili finančních přestupků.

petr magasanik / twitter.com, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články