Zpět na » Premier League » Vedení Premier League zavede v zápasech přestávky kvůli ramadánu

Premier League - Vedení Premier League zavede v zápasech přestávky kvůli ramadánu

Vedení Premier League zavede v zápasech přestávky kvůli ramadánu © iconsport.photo -

0

Líbilo se

21.03. - Rozhodčí v Premier League byli požádáni, aby přerušili průběh zápasu a poskytli hráčům speciální přestávky na načerpání energie během islámského období ramadánu.

Sky Sports podrobně uvádí, že rozhodčí obdrželi pokyn, aby během večerních zápasů umožnili hráčům přirozené přestávky ve hře, které jim umožní přijmout jídlo a pití.

Období ramadánu, což je devátý měsíc muslimského kalendáře, začíná 22. března (zítra) a trvá do 21. dubna, přičemž tento měsíc se shoduje s přeplněným programem zápasů v Premier League a v celé Evropě. Muslimové, kteří dodržují toto období, se budou postit a zdrží se jídla a pití během dne, což znamená, že půst můžou přerušit až následně po západu slunce.

Očekává se, že se to bude týkat například Mohameda Salaha z Liverpoolu, hvězdy Manchesteru City Riyada Mahreze nebo Kurta Zoumy z West Hamu a spousty dalších hráčů.

Ve stejné zprávě se uvádí, že funkcionáři budou vyzváni k tomu, aby před začátkem utkání identifikovali všechny hráče, kteří budou muset během zápasu přerušit půst a zároveň bude určené místo i čas, kdy může dojít k případnému přerušení hry.

V roce 2021 rozhodčí Graham Scott přerušil utkání Leicesteru s Crystal Palace, aby Wesley Fofana a Cheikhou Kouyate mohli přerušit svůj ramadánový půst.

Fofana poté na Twitteru napsal: "Jen jsem chtěl poděkovat Premier League, Crystal Palace i všem Liškám za to, že mi umožnili přerušit půst uprostřed dnešního zápasu. To je to, co dělá fotbal úžasným."

Tento krok je chválen jako velký krok vpřed, pokud jde o uznání jiných vyznání a kultur v anglickém fotbale.

petr magasanik / twitter.com, skysport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Eidur - 22.03. Odpovědět

Debilní doba, ale chválím výběr úvodní fotografie Smajlík 1

Eidur

to nechápu. dobrovolně přes den nepije, takže zápasy se mohou přerušit až za tmy. když byl ramadan v květnu, tak to bylo ještě horší.

ovmartin23
DeviI - 21.03. Odpovědět

Pěkná píčovina

DeviI
Banfan - 21.03. Odpovědět

Jste vyjebaní už vole? Tohle už je na grc...

Banfan
Nejnovější články