Zpět na » Premier League » Liverpool pokukuje po nigerijském Haalandovi z Gentu

Liverpool pokukuje po nigerijském Haalandovi z Gentu

Liverpool pokukuje po nigerijském Haalandovi z Gentu © iconsport.photo - Emmanuel Gift Orban

0

Líbilo se

19.03. - Za Gent má odehráno zatím jen pouhých 9 zápasů, ale už během nich stihl vstřelit 12 gólů a mluví se o něm jako o Haalandovi z Nigérie. Emmanuel Gift Orban láká evropské velkokluby a jedním z nich má být i Liverpool. Nedávno překonal letošní Salahův rekord za nejrychlejší hattrick v historii evropských pohárů a nyní by se s ním mohl setkat v jednom týmu.

Emmanuel Gift Orban je pro širší fotbalovou veřejnost pořád neznámým jménem. Kdo ale fotbal blíže sleduje, v posledních týdnech jeho jméno určitě zaslechl. Teprve od roku 2022 hraje Orban v Evropě. Z nigerijského Bison FC se usídlil v norském Stabaeku a hned ve svém prvním ročníku dal 16 gólů a stal se nejlepším střelcem nejvyšší norské soutěže. Gent za něj zaplatil 3 miliony eur a zatím se vyplácí. Za pouhých 9 zápasů dal 12 gólů, z toho 7 jich dal v posledních dvou duelech.

O víkendu 4 góly pomohl rozdrtit Zlute-Waregem a v týdnu se v osmifinále Konferenční ligy postaral o nejrychlejší hattrick v dějinách evropských pohárů. Odnesl to turecký Basaksehir za 3 minuty a 24 sekund. Orban překonal rekord Mohameda Salaha z letošní základní skupiny Ligy mistrů proti Rangers. Právě Liverpool Mohameda Salaha by údajně mohl mít o 20letého nigerijského kanonýra zájem. Přestupová částka ještě v létě nemusí být nijak extrémně vysoká a Orban by mohl být náhradou za Roberta Firmina, který v klubu končí.

David Suchý / liverpool.com

Nejnovější články