Zpět na » Premier League » Antonio Conte se na pozápasové tiskové konferenci pořádně opřel do Tottenhamu

Antonio Conte se na pozápasové tiskové konferenci pořádně opřel do Tottenhamu

Antonio Conte se na pozápasové tiskové konferenci pořádně opřel do Tottenhamu © iconsport.photo - Antonio Conte po zápase pořádně vypěnil

1

Líbilo se

18.03. - Tottenham dnes opět ztratil. Tentokráte na St.Marry´s remizoval se Southamptonem 3:3 a utkání opravdu nezvládl. Více než samotný výkon Spurs se ale všichni pozastavují nad tím, co po zápase na tiskovce řekl rozzlobený kouč Antonio Conte, který své hráče pořádně zpražil. Jeho dny v Tottenhamu jsou sečteny. Otázkou je, zda vůbec dokončí sezónu.

Tottenham není v ideální formě a body ztrácí. Dnes nechal 2 body v Southamptonu. Vedl sice díky nechytatelné dělovce Pedra Porra, ale krátce po pauze srovnal Che Adams. Tottenham se tlačil za dalšími góly a zásluhou Harryho Kanea a Ivana Perišiče se jich dočkal. Zdálo se, že utkání dovede do vítězného konce. Jenže snížil skvělý Theo Wallcott a v nastavení sudí Hooper odpískal penaltu. Tu proměnil kapitán Southamptonu James Ward-Prowse a daroval svému týmu důležitý bod v cestě za záchranou.

Po zápase ale pořádně vypěnil Antonio Conte. Italský kouč je pod palbou kritiky a jeho vztah s hráči, fanoušky i vedením Tottenhamu není dobrý. V létě mu končí smlouva a zdá se, že Conte jí rozhodně neprodlouží a půjde zkusit štěstí někam jinam. Tottenham se sice stále drží v top 4, jenže aby se mu to podařilo do konce sezóny, musel by se zvednout a to na obzoru opravdu není. Po této pozápasové tiskové konferenci tu dokonce jsou názory, že vedení by si tohle nemělo nechat líbit a Conte by měl být odvolán. Nejsmutnější na tom je, že Conte řekl pravdu, kterou se ostatní říct báli.

Tottenham se trápí

„Jsme profesionálové. Klub nám platí spoustu peněz. Platí hráčům, platí mně. Neplatí nás za to, abychom hledali výmluvy, aby jsme hráli bez duše. aby jsme hráli bez sounáležitosti, abychom hráli bez jakékoliv zodpovědnosti, ale my ukazujeme přesně tohle. Pro mě je to nepřijatelné. Já poprvé v kariéře vidím takovouhle situaci. Oproti minulé sezóně je tahle situace mnohem horší," řekl po zápase Antonio Conte.

Proč se to děje? Protože tak to tady chodí. Nehrají pro nic důležitého. Nechtějí hrát pod tlakem, nechtějí hrát se stresem. Příběh Tottenhamu je takový: 20 let je tu jeden majitel a klub nic nevyhrál. Za 20 let. Ale proč? Je chyba v klubu nebo v trenérech, kteří chodí na lavičku? Viděl jsem ty trenéry, které měl Tottenham na lavičce. Manažer riskuje své jméno, aby se chránili jiné věci v klubu. Doteď jsem se snažil tu situaci skrývat, ale dneska už ne, protože nechci, aby se něco takového znovu opakovalo. Je to nepřijatelné," pokračoval Conte.

Je to tu pořád to stejné. Klub má zodpovědnost za přestupové období, trenér má zodpovědnost. Ale hráči? Kde jsou hráči? Já vidím jenom 11 sobců, kteří hrají za sebe. Nejsme tým. Jsme 11 hráčů, kteří běhají po hřišti. Vidím sobce, hráče, kteří si vzájemně nechtějí pomáhat a nedávají do toho srdce. Nemají v sobě oheň ani vášeň. Když nejste tým, nemůžete se zlepšit," opřel se Conte do svých svěřenců.

David Suchý / football.london

Anketa

Souhlasíte s Contem?

Ano (1)

Ano 100,0%

Ne (0)

Ne 0,0%
Celkový počet hlasů: 1
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články