Zpět na » Premier League » Manchester United na Osimhena a Kim Min-Jaeho chystá 160 milionů eur

Premier League - Manchester United na Osimhena a Kim Min-Jaeho chystá 160 milionů eur

Manchester United na Osimhena a Kim Min-Jaeho chystá 160 milionů eur © iconsport.photo - Victor Osimhen a Kim Min-Jae vedou Neapol k titulu

0

Líbilo se

18.03. - Neapol si letos jde pro vysněné Scudetto po 33 letech. V útoku ho k tomu vede nigerijský kanonýr Victor Osimhen a obraně velí jihokorejský stoper Kim Min-Jae. Právě tyto dvě opory Neapole má na radaru Manchester United, který má na jejich přestup nachystáno přes 160 milionů eur. Bude to De Laurentisovi stačit na to, aby své dvě hvězdy na Old Trafford pustil?

Victor Osimhen zažívá úspěch prakticky všude, kde hraje, ačkoliv ne vždy měl jednoduchou cestu. Od roku 2017 vyrůstal ve Wolfsburgu. První gólové hody si ale užil na hostování v belgickém Charleroi, kde dal 20 gólů. To byl impulz pro Lille, aby za mladého Nigerijce zaplatilo 5,5 milionu eur. Byla to fantastická investice. Osimhen ve Francii vydržel pouhou jednu sezónu, dal 18 gólů a Neapol za něj zaplatila 75 milionů eur. Jenže ve svých prvních dvou sezónách byl hodně limitován zdravotními potížemi a jeho maximem bylo 27 startů. Za celkem 51 ligových zápasů dal 24 branek. Letos jich má ve všech soutěžích už 23.

Kim Min-Jae má také zajímavou fotbalovou cestu. Přes spoustu jihokorejských klubů se v roce 2017 dostal do Jeonbuku, kde byl hned vyhlášen nováčkem roku. Po 2 letech se přesunul do Číny, kde se v dresu Beingu Guoan stal hvězdou tamní ligy a jejím nejlepším obráncem. Pro Evropu byl takřka neznámou postavou, ale to se mělo změnit. Po roce a půl po něm za pouhé 3 miliony eur sáhlo Fenerbahce a v Turecku byl opět jedním z vůbec nejlepších hráčů v lize. Po pouhém roce za něj Neapol zaplatila 18 milionů eur a nyní jí vede ke Scudettu.

Victor Osimhen

Neapol vede Serii A o 18 bodů a musel by se stát opravdu velký kolaps, aby k titulu nedošla. Letní přestupové období ale nebude vůbec jednoduché. Obří zájem bude o Gruzijce Kvaratskheliu a zejména právě o Victora Osimhena. Právě o něj a o Kim Min-Jaeho má zájem Manchester United, který má na toto duo nachystaných údajně 160 milionů eur. Otázkou však je, zda je to pro vedení dostatek.

Z částky vychází, že by na nich klub vydělal dohromady 70 milionů euro. Je to ale za tak dominantní hráče dost? Budou oni sami chtít po titulu opustit Neapol? Pamatujme také na to, že Neapol nyní myslí i na úspěch v Lize mistrů, který by hodnoty zvedl do astronomických výšin.

David Suchý / footballinsider247.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články