Zpět na » Premier League » Počet zatčených chuligánů stoupl

Premier League - Počet zatčených chuligánů stoupl

1

Líbilo se

18.10. - Anglické ministerstvo vnitra dnes zveřejnilo informaci s počtem zadržených fanoušků v souvislosti s řáděním na fotbalových stadionech za minulou sezónu. I když je číslo vyšší než v předloňských ročnících, situace je momentálně únosná.

Kde jsou ty doby, kdy v Anglii šlo na fotbale o život. Člověk si nemohl být jistý, co rozpoutá přísedící skupinka odvedle a není to tak dávno, co se na stadionech počítali mrtví. S radikálními opatření po tragédiích z Heysel Stadium a Hillsborough se situace s šílenými rowdies zmírnila. Nyní už je hladina klidná a sem tam ji rozvíří výjimečné a nepříliš závažné prohřešky proti slušnému chování v hledištích anglických fotbalových stánků.

Policie v uplynulé sezóně 3800 příznivců kvůli různým proviněním na stadionech. Většinou se jednalo o společensky nepřípustné přestupky. 3800 zatčených tvoří oproti loňsku nárůst o 300 (8%) potížistů. Nejvíce problémů mají s fanoušky v Manchesteru United (195 zadržených), pak v Chelsea (135) a na pomyslnou bednu se vešel i Sunderland (119). Poté následují Newcastle s Tottenhamem (oba 117). Přesné číslo 3788 zatčených lidí znamená 0,01% z 38,6 miliónů fandů, jež v uplynulé sezóně zavítali do ochozů.

Nejčastějším důvodem zadržení byla urážka veřejného činitele, vytváření veřejného nepořádku a rasistické nadávky. Násilných trestných činů se dopustilo celkem 337 hooligans, což je o dvacet méně než v předchozím ročníku. Pokud opomene prvoligové hříšníky, v ostatních soutěžích patří k fanouškům nejvíce porušujících pravidla především ti z Leedsu, Cardiffu City, Millwallu a Stoke City.

Ministr vnitra Vernon Coaker je spokojen se současným stavem věcí a zejména ho potěšil pokles násilí na stadionech. „Tento vývoj je skvělý. Dosáhli jsme zlepšení. V posledních třech sezónách kleslo množství násilných útoků o 46%. Celkem bylo zadrženo 0,01% ze všech návštěvníků, což lze označit za výborný výsledek. Je potěšující, že policie se zaměřila na společensky nepřípustné přestupky, které můžou divákům hodně zkazit fotbalové utkání,“ uvedl Coaker.

/ Fotbalportal.cz / bbc.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články