Zpět na » Premier League » Erik ten Hag: Bruno Fernandes zůstane kapitánem. Pro náš tým je inspirací

Premier League - Erik ten Hag: Bruno Fernandes zůstane kapitánem. Pro náš tým je inspirací

Erik ten Hag: Bruno Fernandes zůstane kapitánem. Pro náš tým je inspirací © iconsport.photo - Bruno Fernandes

0

Líbilo se

08.03. - Záložník Manchesteru United Bruno Fernandes se o svoji kapitánskou pásku bát nemusí. Manažer Erik ten Hag dnes přiznal, že ponechá Fernandesovi roli kapitána a to navzdory jeho chování při nedělním debaklu 7:0 s Liverpoolem a zprávám, podle kterých nejsou někteří členové týmu spokojeni s tím, že zrovna on nosí kapitánskou pásku.

Fernandes zastává na Old Trafford funkci zástupce kapitána Harryho Maguirea, jenže vzhledem k tomu, že anglický stoper toho letos příliš neodehrál, nosí kapitánskou pásku většinou právě portugalský středopolař.

Právě kolem jeho vůdcovských kvalit se ale po nedělním debaklu United v utkání s Liverpoolem rozhořely vášnivé debaty, přičemž například expert stanice Sky Sports Gary Neville označil jeho chování v zápase na “ostudu“.

Portugalský reprezentant v utkání nejenže unikl trestu za strčení do asistenta rozhodčího po neshodách s Trentem Alexanderem-Arnoldem, ale byl kritizován také za dvě zjevná simulování.

Ten Hag sice připustil, že se v utkání ze strany Fernandese objevila pochybení, ale zdůraznil, že portugalský záložník je pro jeho tým inspirací a nemá tedy v plánu mu sebrat kapitánskou pásku.

„Ano, určitě bude pokračovat,“ přiznal nizozemský manažer. „Myslím si, že hraje skvělou sezónu a sehrál velkou roli v tom, že jsme tam, kde zrovna jsme.“

„Každý dělá chyby a my se jimi učíme. Musím se učit já a učit se bude i on. Nikdo není dokonalý, každý dělá chyby. Je to inteligentní hráč a jsem opravdu rád, že je kapitánem, když zrovna nehraje Harry.“

Fernandese se zastal také útočník Marcus Rashford a to navzdory zprávám, že jsou v týmu někteří hráči, kteří jsou nespokojeni s tím, že jim dělá kapitána právě portugalský středopolař.

„Jako tým ho musíme podporovat, protože je to fantastický hráč,“ dodal Rashford.

„O Brunovi nemohu říct nic negativního. Jak řekl manažer, nikdo není dokonalý a někdy chcete vyhrát tak moc, že nakonec uděláte věci, které se trochu vymykají charakteru.“

„Myslím si, že byl naším lídrem, i když nebyl kapitánem. Pomohl ostatním hráčům stát se lepšími lídry. Stoprocentně Bruna podporuji a stojím za ním.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články