Zpět na » Premier League » Spousta týmů z Premier League se zajímá o Raniho Khediru z Unionu Berlín

Spousta týmů z Premier League se zajímá o Raniho Khediru z Unionu Berlín

Spousta týmů z Premier League se zajímá o Raniho Khediru z Unionu Berlín © newsingermany.com - Rani Khedira je na prahu třicítky v životní formě

0

Líbilo se

26.02. - Fotbalový svět zná více jeho bratra. Vyhrál mistrovství světa i Ligu mistrů a hrál za Real Madrid nebo Juventus. Rani Khedira ale dokazuje, že i on je skvělým fotbalistou a je oporou Unionu Berlín, který zřejmě bude mít těžkou práci ho udržet. 29letý defenzivní štít je totiž na radaru hned několika týmů z Premier League, mezi které patří Tottenham, Liverpool nebo West Ham.

Zatímco jeho bratr už válel za Real Madrid, Rani se teprve okoukával ve Stuttgartu, který ho vychoval. Do prvního týmu se ale pořádně prosadit nedokázal a herní praxi dostával v béčku. Ve druhé lize sbíral starty v Lipsku, ale ani tam hlubší stopu nezanechal. Až po přestupu do Augsburgu byl doceněn. V malém bundesligovém klubu odehrál 4 sezóny jako člen základní sestavy. Po konci smlouvy si ho vybral Urs Fischer jako posilu do Unionu Berlín. Zadarmo skvělá posila. V minulém ročníku odehrál až 32 zápasů.

Kdo by si myslel, že plodné roky Unionu nebudou trvat věčně a že štěstí tomuto sympatickému klubu z hlavního města vyprší, ten se mýlil. V lize je tým aktuálně na 3. místě se ztrátou 3 bodů na první Dortmund, který má odehráno o zápas více a v Evropské lize nyní Union vyřadil Ajax. Rani Khedira je jednou z klíčových postav. Na pozici nejvíce defenzivně laděného záložníka je jedním z nejlepších v Bundeslize, přestože působí velmi nenápadně.

Ve 29 letech už má velkou spoustu zkušeností a zřejmě poslední šanci na nějaký větší přestup. Velký zájem je o něj z Premier League. Mezi zájemci má být i Tottenham, který se v létě právě na Khedirovu pozici bude chtít zaměřit. Mluví se i o Liverpoolu, který bude zálohu přebudovávat, nebo West Hamu, jenž se zřejmě bude muset připravit na odchod Rice. Khedira pro tyto zmíněné kluby může být solidní alternativou, jelikož přestupová částka bude vzhledem k věku a jménu poměrně nízká. Kluby jako Liverpool nebo Tottenham s ním zároveň asi jako s hráčem do základní 11 počítat nebudou.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články