Zpět na » Premier League » Arsenal přišel o výhru kvůli lidské chybě. Videorozhodčí si zapomněl namalovat ofsajdové čáry

Arsenal přišel o výhru kvůli lidské chybě. Videorozhodčí si zapomněl namalovat ofsajdové čáry

Arsenal přišel o výhru kvůli lidské chybě. Videorozhodčí si zapomněl namalovat ofsajdové čáry © jerseyeveningpost.com - Arsenal - Brentford

1

Líbilo se

12.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Do souboje o letošní titul v anglické Premier League může promluvit až neuvěřitelná lidská chyba, jaké se dopustil videorozhodčí v sobotním utkání mezi Arsenalem a Brentfordem, které skončilo remízou 1:1. Ten si totiž podle všeho zapomněl při vyrovnávací brance Brentfordu namalovat ofsajdové čáry a přehlédl tak postavení mimo hru, které stálo Arsenal dva důležité body.

Komise videorozhodčích v Premier League přiznala, že sobotní utkání mezi Arsenalem a Brentfordem ovlivnila významná chyba videorozhodčího, která se ve vyrovnaném souboji Arsenalu a Manchesteru City o ligový titul může ukázat jako fatální.

Videorozhodčí zápasu Lee Mason totiž po vyrovnávací brance Ivana Toneyho zapomněl použít ofsajdové linie, které by ukázaly, že gólu předcházelo postavení mimo hru Christiana Norgaarda, který brance asistoval.

A nebyla to jediná chyba, pod kterou byl v tomto kole Premier League nechvalně podepsaný videorozhodčí. Ten totiž chyboval i v zápase mezi Brightonem a Crystal Palace, když pro ofsajd neuznal regulérní gól Pervise Estupinana.

„Komise videorozhodčích může potvrdit, že Howard Webb již kontaktoval Arsenal i Brighton, aby uznal a vysvětlil významné chyby v procesu VAR v sobotních zápasech Premier League,“ stojí v prohlášení.

VARVideorozhodčí přehlédl ofsajd hráče Brentfordu. (zdroj: skysports.com)

„Oba incidenty, které byly způsobeny lidskou chybou a souvisely s analýzou ofsajdových situací, komise důkladně prověřuje.“

Komise se navíc zatím formálně nevyjádřila k další sporné situaci, v zápase mezi Chelsea a West Hamem United, kde systém VAR ignoroval hru rukou v pokutovém území od Tomáše Součka.

Zajímavý je i fakt, že člen VAR Lee Mason byl už v září odvolán z povinností videorozhodčího poté, co kvůli jeho chybě nebyl uznán regulérní gól Newcastlu United proti Crystal Palace.

Stejný videorozhodčí pak chybně neuznal ani gól útočníka Arsenalu Gabriela Martinelliho v utkání proti Manchesteru United.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články