Preview sobotních zápasů 18. kola Premier League
© -
0
21.12. - Největším diváckým lákadlem sobotních zápasů 18. kola anglické Premier League bude severolondýnské derby mezi vedoucím Arsenalem a Tottenhamem. O záchranu se bude bojovat v Boltonu, Readingu i Fulhamu.
Arsenal - Tottenham
Víkend odstartuje v pořadí 157. severolondýnské derby mezi Arsenalem a Tottenhamem. V posledních letech bývá pravidlem, že spokojenější ze hřiště odcházejí hráči Arsenalu. Se svým nesmiřitelným rivalem neprohráli od roku 1999, což čítá celkem 19 zápasů. I tentokráte budou v roli favorita hráči Gunners, kteří v dosavadním průběhu soutěže prohráli pouze jednou. Také Tottenham však pod vedením Juandeho Ramose zvolna nabírá dech, v minulém kole si přivezl cennou výhru z Portsmouthu.
Arsenalu by měl chybět pouze nemocný Walcott, jinak by měl do zápasu vstupovat kompletní. Za Spurs jistě nenastoupí Zokora, FA totiž zamítla jeho odvolání proti červené kartě v duelu s Citizens. Nebude se konat ani návrat Ledleyho Kinga, který má potíže se stehenním svalem.
Bolton - Birmingham
Duel dvou týmů, které se v tabulce nachází těsně nad sestupovou propastí. Hostující Birmingham nečeká snadný zápas, Bolton pod vedením Garyho Megsona na domácí půdě ještě neprohrál a na Reebok Stadium porazil i Manchester United. V září byl však úspěšnější Birmingham, který gólem Kapa vyhrál 1:0.
V sestavě Boltonu by neměli chybět O´Brien a Nolan, kteří již doléčili svá zranění. S tréninkem už začal i Helguson, ale do zápasu se ještě nepodívá. Birminghamu bude chybět vykartovaný Ridgewell a zraněný Parnaby.
Reading - Sunderland
Reading s druhou nejhorší obranou v Premier League nastoupí proti Sunderlandu, který disponuje druhým nejhorším útokem soutěže. Reading inkasuje v průměru každých 45 minut, Black Cats se radují ze vstřelené branky každých 96 minut. Mírným favoritem jsou domácí, kteří naposledy zdolali na Madejski Stadium i Liverpool a pokusí se Sunderlandu oplatit porážku 1:2 z úvodu sezóny.
Reading nemůže počítat s Johnem Osterem a Glenem Littlem, nejistý je i start Brynjara Gunnarssona. Na druhé straně chybí zranění Nosworthy, Richardson a Anderson, v trestu je Miller.
Liverpool - Portsmouth
Oba týmy v posledním kole prohrály, Liverpool nestačil na Manchester United a Pompey po jedenáctizápasové sérii domácí neporazitelnosti podlehli Tottenhamu. Oby týmy nasbíraly i shodně bodů (30), vítěz utkání se může přiblížit předním příčkám v tabulce. V prvním utkání těchto soupeřů gól nepadl.
Liverpool nebude moci nasadit útočníka Crouche, který dostal třízápasový trest, mimo hru stále zůstává zraněný Agger, lýtko trápí dalšího beka Finnana. Portsmouthu bude chybět Pamarot, otazník visí nad startem Seana Davise. Vrátit by se měl uzdravený Hreidarsson.
Middlesbrough - West Ham
Middlesbrough zvedá hlavu, po deseti zápasech bez výhry přišla dvě vítězství nad Arsenalem a Derby County. Vítězné branky vstřelil vždy Turek Tuncay. Hráči Boro na West Ham doma umí, v historii Premier League se na Riverside Stadium střetli oba soupeři devětkrát a osmkrát zvítězili domácí. Letošní první vzájemný zápas však dopadl mnohem lépe pro Kladiváře, kteří vyhráli rozdílem třídy 3:0.
Boro nebude moci nasadit potrestaného Rochembacka, zraněni jsou Taylor, Riggott a Mido. Ohrožen je i start obou krajních záložníků Downinga s O´Neilem. Na straně Hammers bude určitě chybět Carlton Cole, start čtveřice Ljungberg, Gabbidon, Collins a Boa Morte je nejistý.
Aston Villa - Manchester City
Manchester City se sice vklínil mezi Big Four, jelikož doma v Premier League neztratil ani bod, ale venku už to taková sláva není. Pouhé jedno vítězství a tři remízy řadí Citizens ve venkovní tabulce až na čtrnácté místo. Aston Villa se po třech zápasech bez výhry pokusí vrátit na vítěznou vlnu. První letošní klání zvládli lépe Citizens, kteří díky brance mladíka Johnsona vyhráli 1:0.
Právě úspěšný střelec Johnson bude zřejmě Citizens chybět, stále jej trápí poraněné břicho. Nahradit by jej mohl Geovanni, vykartovaný je Ireland. Po dvouzápasové pauze se do sestavy Villans vrací Stilian Petrov, po zloměnině nosu může nastoupit i bek Curtis Davies.
Fulham - Wigan
Wigan v minulém kole ukázal, jak se má správně bojovat o záchranu a doslova přetlačil Blackburn 5:3. Naproti tomu výsledky Fulhamu jsou velkým zklamáním a vedení již přistoupilo ke změně na postu manažera, z klubu se musel pakovat Lawrie Sanchez, který za dobu svého působení u týmu dokázal jen třikrát vyhrát. V lepším rozpoložení by tak měli být hosté, ale změna může hráčům Fulhamu dodat nový impuls.
Jimmy Bullard nestihne zápas proti svému bývalému klubu, ačkoliv v týdnu již nastoupil za rezervní tým a jeho koleno se zdá být v pořádku. Wigan by mohl překvapivě posílit útočník Heskey, jehož kotník se vzpamatovává velmi rychle. Nejistý je start Koumase a Sibierskiho.
Kam dál?
Martin Vymyslický / fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Zápas, který nikdo nechtěl hrát, jak tvrdili aktéři. Nicméně kdyby Anglie neselhala ve druhé půli s Argentinou a kdyby...
-
Výstupní klauzule Marcuse Rashforda...
Každý celek toužící po podpisu anglického křídelníka Marcuse Rashforda musí od nynějška složitě vyjednávat o... -
MS 2026: FIFA odhalila novou trofej...
Organizace FIFA oznámila, že vítězové mistrovství světa obdrží po nedělním finále dosud nevídanou odměnu. Během 19.... -
MS 2026: FIFA řeší tresty pro...
Organizace FIFA pečlivě zkoumá případné disciplinární kroky poté, co skupina argentinských fotbalistů rozvinula transparent... -
Na přestupový trh spadla bomba....
Michael Olise údajně sdělil svým reprezentačním spoluhráčům, že touží opustit Bayern Mnichov a po blížícím se konci... -
Je přestup Mohameda Salaha do...
Agent egyptského útočníka Mohameda Salaha veřejně promluvil poté, co se objevily zprávy o brzkém příchodu jeho klienta do... -
MS 2026: Konec reprezentační...
Střední obránce John Stones se otevřeně vyjádřil k palčivé otázce, zda po mistrovství světa definitivně uzavře...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal




