Zpět na » Premier League » Malo Gusto přestupuje do Chelsea. V Lyonu bude do konce roku hostovat

Premier League - Malo Gusto přestupuje do Chelsea. V Lyonu bude do konce roku hostovat

Malo Gusto přestupuje do Chelsea. V Lyonu bude do konce roku hostovat © sportzwiki.com - Malo Gusto bude s týmem Chelsea až v létě

0

Líbilo se

28.01. - Před pár dny se začalo mluvit o tom, že Chelsea by chtěla z Lyonu přivést nadějného pravého obránce Mala Gusta, ale že sám Lyon ho v tomto přestupovém okně pustit nechce. Nyní oba kluby došly ke kompromisu. Malo Gusto do Chelsea zamíří až v létě, ale už nyní bude oficiálně její hráč. Zbytek sezóny pak v Lyonu mladý Francouz dohostuje.

Akademie Olympique Lyon vychovala pro světový fotbal spoustu velkých hráčů a každoročně produkuje hráče i pro první tým. Jedním takovým je i Malo Gusto, který se mezi profesionály objevil už v roce 2021, kdy mu bylo pouhých 17 let. Od té doby už ale z prvního týmu nevypadl a naopak se stal jedním z členů základní sestavy. V minulém ročníku zvládl už 30 startů a v průměrné sezóně byl jedním z těch lépe hodnocených. Letos se na něj spoléhá i kouč Laurent Blanc. A nyní už je jisté, že náhradu za svou oporu shánět pro zbytek sezóny nemusí.

Malo Gusto už byl v létě silně spojován s přestupem do Manchesteru United, který ale nakonec padl. Chelsea má problémy na pravém kraji obrany, kde se očekává Azpilicuetův odchod a bohužel se čekají i zranění Reece Jamese. Gustovi je pouhých 20 let a do budoucna je v něm obří potenciál. I proto chce Todd Boehly, aby byl součástí jeho projektu. Lyon ho ale nechtěl pustit již nyní, a tak se s Chelsea dohodl na přestupu a hostování do konce sezóny v jeho stávajícím klubu. The Blues za nadějného beka zaplatí 30 milionů eur.

David Suchý / twitter.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Smajlík 2 Smajlík 2 L Smajlík 13 L Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

MUFC_RedArmy
Nejnovější články