Zpět na » Premier League » Liverpool intenzivně sleduje hvězdu Ghany Mohameda Kuduse

Liverpool intenzivně sleduje hvězdu Ghany Mohameda Kuduse

Liverpool intenzivně sleduje hvězdu Ghany Mohameda Kuduse © skysports.com - Mohamed Kudus hrál za Ghanu výborně

0

Líbilo se

03.12. - Přestože na světovém šampionátu Ghana skončila na posledním místě skupiny, ostudu rozhodně neudělala. Naopak ukázala světu velký klenot. Mohamed Kudus z Ajaxu patří jednoznačně mezi nejvýraznější postavy základních skupin a i to je důvod, proč se na jeho zápasy na turnaji přijeli naživo podívat i skauti Liverpoolu, který by si mladíka přál vidět ve svém dresu.

Mohamed Kudus je na radaru velkých talentů světového fotbalu již pár sezón. Byl jedním z mnoha mladíků z Ghany, kteří udělali krok do dásnkého Nordsjaellandu. Od svého příchodu v roce 2018 začal hrát pravidelně, ale klíčový byl jeho druhý rok. Nastřílel 11 gólů za 25 zápasů a ještě před jeho 20. narozeninami byl považován za jednoho z nejlepších hráčů celé soutěže.

I proto po něm sáhl Ajax a na stůl položil 9 milionů eur. Za první 2 sezóny si ale v Eredivisie připsal pouze 33 startů. Hodně ho totiž limitovala zranění. Díky bohu se jim letos zatím vyhýbá a rázem je znát jeho obrovská kvalita naplno. V lize dal za 14 zápasů 5 branek. V Lize Mistrů patřil mezi nejlepší hráče celé skupinové fáze, když skóroval 4x a k tomu ještě 2x asistoval.

Mohamed Kudus

Na MS 2022 začal výborným výkonem proti Portugalsku a proti Jižní Koreji dvěma góly rozhodl o jediném vítězství Ghany na turnaji. Vidět byl i v zápase s Uruguayí, kde byl jednoznačně nejaktivnějším a nejnebezpečnějším hráčem z týmu "The Black Stars". Zaujal fanoušky i největší kluby na planetě, které se po něm začnou otáčet. Je mu stále pouze 22 let a to nejlepší má ještě před sebou.

A jedním z hlavních zájemců o Kudusovi služby má být Liverpool. Anglický gigant dokonce poslal po utkání s Portugalskem do Kataru skauty, kteří měli Kuduse sledovat v zápasech s Jižní Koreou a Uruguayí. A jak víme, v zápase s Koreou byl jeho výkon tím jazýčkem na miskách vah, který dovedl Ghanu k vítězství. Podle Fabrizia Romana se zatím o nic oficiálního nejedná, ale zájem je skutečný. Kudus byl přitom v létě hodně blízko podpisu v Evertonu. Ajax ale vycouval, protože ztratil své největší hvězdy a odchody dalších hráčů byly zkrátka nežádoucí.

David Suchý / sportsbrief.com

Nejnovější články