Zpět na » Premier League » Záložník Arsenalu Ethan Nwaneri se v 15 letech stal historicky nejmladším hráčem Premier League

Záložník Arsenalu Ethan Nwaneri se v 15 letech stal historicky nejmladším hráčem Premier League

Záložník Arsenalu Ethan Nwaneri se v 15 letech stal historicky nejmladším hráčem Premier League © jerseyeveningpost.com - Ethan Nwaneri

0

Líbilo se

18.09. - Arsenal v nedělním utkání Premier League porazil Brentford na jeho hřišti 3:0, kromě výsledku, kterým se udržel v boji o první příčku tabulky, ale zaujal i zajímavým zápisem do historie. O ten se konkrétně postaral mladík Ethan Nwaneri, který se po svém příchodu na hřiště v 90. minutě stal v pouhých 15 letech historicky nejmladším hráčem Premier League.

Arsenal v neděli splnil na hřišti Brentfordu svůj cíl a po gólech Williama Saliby, Gabriela Jesuse a letní posily Fabia Vieiry se díky výhře 3:0 minimálně na čas vrátil zpět na čelo tabulky anglické ligy.

V utkání se navíc postaral o překonání rekordu. V 90. minutě totiž autora třetí branky Fabia Vieiru nahradil pro mnohé dosud neznámý záložník Ethan Nwaneri a není se čemu divit.

Nwanerimu totiž ve chvíli, kdy vybíhal na hřiště, bylo teprve pouhých 15 let, 5 měsíců a 23 dní, čímž se stal historicky nejmladším hráčem, který kdy nastoupil v zápase Premier League.

Překonal tak nejen dosud nejmladšího hráče Premier League Harveyho Elliotta, který debutoval v dresu Fulhamu v 16 letech a 30 dnech, ale i nejmladšího hráče Arsenalu Cesca Fábregase, který v lize poprvé nastoupil v 16 letech, 5 měsících a 24 dnech.

Zajímavý je i fakt, že Nwaneri se narodil v roce 2006, což je současně rok, kdy Arsenal slavnostně otevíral svůj nový stánek Emirates Stadium.

Nwaneri je považován za další velký talent, který vzešel z vyhlášené akademie Arsenalu, kde v pouhých 15 letech již pronikl do sestavy týmu do 21 let a také reprezentuje Anglii do 16 let.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články