Zpět na » Premier League » Chelsea se dohodla s Leicesterem na přestupu Wesleyho Fofany. Za mladého stopera dá přes 70 milionů liber

Chelsea se dohodla s Leicesterem na přestupu Wesleyho Fofany. Za mladého stopera dá přes 70 milionů liber

Chelsea se dohodla s Leicesterem na přestupu Wesleyho Fofany. Za mladého stopera dá přes 70 milionů liber © skysports.com - Wesley Fofana

0

Líbilo se

27.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea po dlouhých jednáních konečně našla společnou řeč s Leicesterem City a dohodla se na přestupu obránce Wesleyho Fofany za částku ve výši 70 milionů liber plus bonusy. Očekává se, že dohoda mezi Chelsea a Fofanou bude pouhou formalitou, díky čemuž by již v přestupu francouzského stopera nemělo nic stát v cestě.

Podpis Wesleyho Fofany byl pro Chelsea prioritou již od chvíle, kdy ztroskotal příchod obránce Sevilly Julese Koundého, jenž na místo Chelsea přijal nabídku Barcelony.

Problémem však byly požadavky Leicesteru, co se týče ceny hráče. Chelsea totiž nejprve neuspěla se dvěma nabídkami přesahujícími 60 milionů liber a začátkem tohoto týdne byla pro Leicester málo i nabídka ve výši 70 milionů liber.

Podle několika na sobě nezávislých zdrojů se ale Chelsea nevzdala a po dlouhých jednáních dosáhla s Leicesterem ústní dohody. V rámci ní má k Foxes putovat částka 70 milionů liber plus doplňky, přičemž konečná částka by neměla přesáhnout 75 milionů liber.

Ohledně detailů struktury plateb a přesných podmínkách bonusů se má teprve rozhodovat, kromě toho by ale nemělo přestupu již nic zabránit, zvláště když se očekává, že Fofana se rychle dohodne na osobních podmínkách s Chelsea.

FofanaWesley Fofana si svými výkony řekl o pozornost velkoklubů. (zdroj: skysports.com)

Manažer Leicesteru City Brendan Rodgers už ve čtvrtek potvrdil, že Fofana, který přišel o víkendovou porážku se Southamptonem, nenastoupí ani v sobotním utkání proti Chelsea.

Rodgers potvrdil, že francouzský stoper momentálně trénuje jen s týmem Leicesteru do 23 let, kvůli tomu, že se poté, co klub informoval o svém přání odejít, nedorazil minulý týden na trénink.

„O víkendu nebude k dispozici a nadále trénuje s týmem do 23 let,“ přiznal Rodgers před sobotním zápasem.

„Soustředím se na hráče, které máme k dispozici a na tým. Nemohu ztrácet energii něčím jiným. Pokud se něco stane, budou to řešit kluby mezi sebou.“

Leicester podle informací televizní stanice Sky již pracuje na příchodu náhrady za Fofanu.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články