Zpět na » Premier League » Nottingham Forrest zaplatil rekordní částku. Přichází mladý záložník Morgan Gibbs-White z Wolves

Premier League - Nottingham Forrest zaplatil rekordní částku. Přichází mladý záložník Morgan Gibbs-White z Wolves

Nottingham Forrest zaplatil rekordní částku. Přichází mladý záložník Morgan Gibbs-White z Wolves © nottinghamforrest.co.uk - Morgan Gibbs-White je rekordní posilou Nottinghamu

0

Líbilo se

19.08. - Nottingham jde opačnou cestou jako dříve šel Sheffield United nebo naposledy Brentfrod. V týmu nováčka nezůstal kámen na kameni a utrácí obrovské sumy za hráče, kteří mají pomoci Nottinghamu k udržení a pokud možno pěknému umístění. Nově klub za rekordní sumu získal z Wolverhamptonu záložníka Morgana Gibbse-Whita.

Morgan Gibbs-White je jedním z odchovanců Wolves a jedním z dalších záložníků nastupující anglické zlaté generace, která by v budoucnu měla tvořit osu reprezentace. V A-týmu debutoval v roce 2017 v FA Cupu. To mu bylo pouhých 16 let a poprvé se dostával do povědomí anglických fanoušků. Během sezón si připsal 88 startů, ať už ještě v Championship nebo i v Premier League. Půl sezóny strávil na hostování ve Swansea, kde ale kvůli zranění moc nehrál. Další rok zkusil štěstí znovu a hostoval v Sheffieldu United. Byl oporou, jedním z nejlepších záložníků celé soutěže a připsal si 12 gólů a 10 asistencí.

V novém ročníku odehrál 90 minut jak proti Leedsu, tak proti Fulhamu. Další už ale po boku Nevese a spol. nepřidá. Nottingham za 22letého mládežnického reprezentanta na stůl položil 29.5 milionu eur. Částka se ale může vyšplhat až na šílených 41 milionů eur. Je tak suverénně nejdražším hráčem klubové historie. Pokud se pak podíváme na 10 nejdražších přestupů Nottinghamu, 9 z nich se událo v tomto přestupovém období. Klub utratil již skoro 150 milionů eur.

Nechci snižovat kvalitu, kterou Morgan Gibbs-White má, ale pokud mám porovnat 41 milionů za něj a 45 milionů za Nunese, kterého Wolves přivedli, vychází mi z toho obrovské vítězství z pohledu vlků z Molineaux. Roli v částce samozřejmě hraje i to, že Gibbs-White je Angličan a jak víme, cenu to může nahnat do obrovských výšin.

David Suchý / transfermarkt.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články